صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تمبر گرامیداشت روز ملی اهدای عضو رونمایی شد/ دکتر شادنوش: شکوفا شدن فرهنگ اهدای عضو در کشور ضروری است

دکتر مهدی شادنوش رئیس مرکز پیوند و درمان وزارت بهداشت در مراسم جشن شفا و بزرگداشت روز ملی  اهدای عضو گفت: امروز علم پیوند در حال اشاعه در کل منطقه است و باعث افتخار ماست که در منطقه سرآمد هستیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم جشن شفا و بزرگداشت روز ملی "اهدای عضو، اهدای زندگی" صبح امروز با حضورعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مشاور مقام معظم رهبری و رئیس بیمارستان مسیح دانشوری،  رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس مرکز پیوند اعضای وزارت بهداشت و همچنین هنرمندان و ورزشکاران و خانواده های اهداءکنندگان و دریافت کنندگان عضو برگزار شد. 

دکتر مهدی شادنوش رئیس مرکز پیوند و درمان وزارت بهداشت نیز در مراسم جشن شفا و بزرگداشت روز ملی  اهدای عضو گفت: امروز علم پیوند در حال اشاعه در کل منطقه است و مایه افتخار است که در منطقه سرآمد هستیم.

وی ضمن تقدیر از ایثار خانواده های اهدا کنندگان و اساتیدی که با عشق و بلنداندیشی این امکان را فراهم کرده اند گفت: امروز علم پیوند در ایران به عنوان یکی از افتخارات علم پزشکی ساری و جاری شده و منشا خیر و برکات در جامعه اسلامی شده است.

دکتر شادنوش در ادامه خاطرنشان کرد: امروز علم پیوند در حال اشاعه در کل منطقه است و باعث افتخار ماست که در منطقه سرآمد هستیم.

وی تاکید کرد: پوشش حمایت مالی در حوزه پیوند که از اول سال 98  اتفاق می افتد گام بسیار بلندی است، فعالیتهای فرابخشی با نیروی انتظامی، سازمان اورژانس کشور نیز نوید بخش روزهایی خواهد بود که ارگان مفید قابل پیوند کمتری دفن شود و هر یک از این ارگانها بتوانند حیات بخش زندگی فرد نیازمند دیگری باشد.

دکتر شادنوش در سخنان خود گفت: در بسیاری موارد پیوند برای فردی که به دلیل نبودن عضو پیوندی فوت می کند یک ضرورت است نه انتخاب . امیدوارم این فرهنگ در کل کشور ما نهادینه شود و بتوانیم در پایان یک اجبار برای ختم زندگی خود منشا یک زندگی برای هموطنان خود شویم.

وی در خاتمه از تمامی دست اندرکارانی که در اشاعه فرهنگ اهدای عضو در کشور فعال هستند تقدیر کرد.

طی مراسم جشن شفا «بزرگداشت روز ملی اهدای عضو، اهدای زندگی»، از تمبر گرامیداشت روز ملی اهدای عضو  توسط  دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری  رونمایی شد. 

در این مراسم از خانواده های اهداکننده عضو تقدیر شد و برگزاری بخش های فرهنگی و هنری نیز در کنار سخنرانی ها از جمله حاشیه های این مراسم بود.

 

انتهای پیام/

 


١٥:٤٤ - دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٣٤٥    /    تعداد نمایش : ٣٢٦