صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز مرحله دوم طرح غربالگری فشارخون در شمیرانات/ فشارخون بیش از 550 تهرانی پایش شد

فشار خون بیش از 550 شهروند تهرانی در اولین هفته از فاز اجرایی بسیج ملی کنترل پرفشاری خون توسط ایستگاههای کارشناسان این شبکه ارزیابی شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، فشار خون بیش از 550 شهروند تهرانی در اولین هفته از فاز اجرایی بسیج ملی کنترل پرفشاری خون توسط ایستگاههای کارشناسان این شبکه ارزیابی شد.

 

براساس گزارش مذکور شبکه بهداشت شمیرانات با برپایی ایستگاههای متعدد در مترو، سرای محلات، مراکز و مکانهای پرتردد تحت پوشش این شبکه، فعالیتهای گسترده ای را در راستای اجرای طرح ملی غربالگری پرفشاری خون انجام داده است.

 

این فعالیتها که با برنامه ریزی واحدهای بیماریهای غیرواگیر، آموزش، ارتقای سلامت و همراهی پرسنل واحدهای تابعه شبکه بهداشت شمیرانات در سطح دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، ایستگاه متروی تجریش، سراهای محلات و مراکز و پایگاههای تابعه انجام پذیرفت.

 

براساس این گزراش در متروی تجریش دو  میز خدمت با حضور 6 مراقب سلامت برای غربالگری فشارخون شهروندان استقرار یافت که ضمن پایش فشارخون 271 نفر از مسافران و کارکنان مترو،  آموزش های لازم به آنان ارایه شد.

 

در محدوده امامزاده صالح(ع)  نیز با استقرار 2 میز خدمت، 201 نفر از زائران تحت غربالگری فشارخون قرار گرفتند.

 

همچنین با استقرار یک پزشک متخصص و 2 مراقب سلامت در ستاد دانشگاه، فشارخون 60 نفر از همکاران پایش شد.

 

در سرای محلات امامزاده قاسم و چیذر نیز  غربالگری فشارخون 20 نفر از شهروندان انجام شد.

 

در مرکز دربند نیز یک میز خدمت برای مراجعان و ادارات همجوار استقرار یافت و ضمن کنترل فشارخون آموزشهای لازم توسط پزشک و کارشناسان مرکز به مراجعان ارایه شد.

انتهای پیام/


١٣:٣٠ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٧٩٢١٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٩