صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

26 مردادماه؛ سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی

26   مرداد سال 1369 یادآور رزمندگانی است که پس از سالها تحمل رنج، شکنجه، مرارت و دلتنگی در زندان های رژیم بعث، سرافرازانه به وطن بازگشتند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سال 1369 نه تنها برای خانواده ها و نزدیکان اسرا بلکه برای تمامی مردم ایران که بی صبرانه در انتظار بازگشت فرزندان میهن بودند، سالی پر تلاطم بود تا اینکه سرانجام روز 26 مرداد در گرماگرم تابستان، جمهوری اسلامی ایران توانست رزمندگانی را که خالصانه از دین، شرف و خاک کشور دفاع کرده و در دست دشمن اسیر شده بودند، به وطن بازگرداند.

 

روز ۲۶مرداد سال ۱۳۶۹، آغوش میهن پذیرای حضور اولین گروه آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاه های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک کشور گذاشتند. ستاد رسیدگی به امور آزادگان که در ۲۲مرداد ۶۹تشکیل شده بود، تبادل حدود 50 هزار آزاده را با همین تعداد اسیر عراقی و با هماهنگی دستگاههای دیگر برعهده گرفت و در نتیجه آن اسرای کشورمان که بیشتر آن ها را بسیجیان و غیرنظامیان تشکیل می دادند آزاد شدند.

 

یاد و خاطره همه شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگرانی که برای حفظ و تعالی میهن اسلامی همه سرمایه خود را خالصانه نثار کردند گرامی باد.

 

انتهای پیام/


١٥:٥٣ - شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٧١٣    /    تعداد نمایش : ١٨١