صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتابخانه مرکزی دانشگاه، گنجینه ارزشمند علمی و آموزشی/ بامنابع کتابخانه بیشتر آشنا شوید

مجموعه کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  به عنوان پایگاه اصلی مستندات علمی و آموزشی با بهره گیری از منابع متعدد و ارزشمند فارسی و لاتین می کوشند در راستای تقویت آموزش،پژوهش و فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه و حمایت از تلاشهای دانشگاه در جهت ارتقای سلامت،از طریق تهیه،توسعه و تسهیل دسترسی به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز جامعه دانشگاهی و مدیریت بهره برداری از منابع علمی همواره به بهترین نحو در کنار جامعه علمی کشور باشند.


دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی علاوه بر ایجاد کتابخانه مرکزی و سامانه جامع کتابخانه ای، 21 کتابخانه حاوی منابع ارزشمند علمی و پژوهشی را در دانشکده ها و مراکز آموزشی درمانی خود دایر کرده است.

هم اکنون در سامانه جامع جستجوی کتابخانه ای دانشگاه، بیش از 44 هزار جلد کتب فارسی و 37 هزار جلد کتب لاتین ثبت شده است. در کنار این منابع می توان به وجود 36139 پایان نامه فارسی، 7092 مقاله فارسی، 5817 اسناد و مدارک فارسی و 2873 طرح تحقیقاتی و پروژه فارسی اشاره کرد.

همچنین در کنار منابع فارسی، توجه ویژه ای به بهره مندی محققان از دانش روز جهانی و منابع اصلی لاتین شده است که از آن جمله می توان 2572 پیایند(نشریه ادواری) لاتین، 2424 مقاله لاتین، 1155 محصول دیداری و شنیداری لاتین، 18 پایان نامه لاتین و 479 اسناد و مدارک لاتین را ذکر کرد.

در منابع ثبت شده در کتابخانه هم اکنون 2 چاپ سنگی فارسی، 18نسخه خطی فارسی، 284 منبع جغرافیایی، 355 محصول دیداری و شنیداری، 1020 پیایند فارسی و 11 منبع از سایر بخش ها وجود دارد.

وجود 17818 منبع دیجیتالی در مجموعه کتابخانه های دانشگاه، دانشگاه را در مرتبه قابل توجهی قرار داده است.

در سال گذشته نیز در راستای به روز رسانی و ارتقاء سطح کیفی منابع کتابخانه های دانشگاه 510 جلد کتاب لاتین شامل 190 جلد اورجینال و 320 جلد به صورت افست و همچنین 560 جلد کتاب فارسی از نمایشگاه کتاب خریداری شد.

اساتید، اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان و محققین و پژوهشگران ارجمند برای دسترسی به پایگاه اصلی مدیریت منابع علمی، کتابخانه مرکزی و استاد می توانند از طریق کلیک بر روی لینک زیر وارد این پایگاه شوند:

 

از جمله اقدامات مهم و اثر گذار مدیریت کتابخانه های دانشگاه، ایجاد کتابخانه دیجیتال و امکان دسترسی به پایگاه ها و انتشارات معتبر جهانی نظیر Scopus, pubmed, springer, wiley, clinicalkeyو... می باشد.

برای دسترسی به این پایگاه ها از داخل دانشگاه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

همچنین برای دسترسی به این پایگاه ها خارج ازدانشگاه و ثبت نام vpnبر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

اساتید، اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان و محققین و پژوهشگران ارجمند برای جستجو در سامانه جامع کتابخانه ای دانشگاه نیز می توانند از لینک زیر استفاده کنند:

 

دسترسی به کتابخانه مرکزی دانشگاه نیز از طریق آدرس زیر امکانپذیر می باشد:

تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، جنب بیمارستان طالقانی، دانشکده پزشکی، طبقه همکف، مدیریت منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد کد پستی  :         17443 - 19857   

 

تلفکس     :        22439824 - 021

تلفن        :        23872588 - 021

                      23872544 - 021  

پست الکترونیک : infolib@sbmu.ac.ir


١٢:٤٥ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٨١٧    /    تعداد نمایش : ٦٨٠