صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه ریزی برای بهبود کیفی آموزش؛ مهمترین رسالت دفاتر توسعه آموزش علوم پزشکی

یازدهمین جلسه هم اندیشی مدیران دفاتر توسعه دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با هدف ارتقای کیفی آموزش، برنامه ریزی آموزشی دانشكدهها، نظارت و ارزیابی فرآیندهای آموزشی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از معاونت آموزشی، یازدهمین نشست هم اندیشی با مدیران دفاتر توسعه دانشکده ها با موضوع بررسی برنامه اصلاح ارزشیابی دانشجو و مشکلات مربوط به آموزش دانشجویان پیش از فارغ التحصیلی در مقطع((undergrad  برگزار شد.

 این نشست که با حضور مدیران دفاتر توسعه دانشکده های تابعه و مسئولان مرکز مطالعات و توسعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، دکتر علیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی با اشاره به اهمیت فعالیت های دفاتر توسعه دانشکده ها در دانشگاه اظهار داشت: دفتر توسعه آموزش پزشکیEDO) ) دانشگاه با قدمت 60 سال در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشکیل شده است.

وی در ادامه از برنامه ریزی برای تشکیل مرکزی تحت عنوان تالار تجربه در دانشگاه خبر داد و گفت: به منظور قدردانی و حفظ نام و فعالیت های اعضای هیئت علمی دانشگاه که در حال بازنشستگی هستند و بدون شک از سرمایه های گرانقدر دانشگاه محسوب می شوند، مقرر شده آرشیوی از زندگی کاری اساتید جمع آوری شود.

در ادامه این نشست هریک از مدیران دفاتر توسعه به ارائه گزارشی از فعالیت های دانشکده مربوطه در زمینه برنامه اصلاح ارزشیابی دانشجو و همچنین مشکلات مربوط به آموزش دانشجویان پیش از فارغ التحصیلی مقطع   (undergraduate) پرداختند و در این خصوص بحث و گفتگو کردند.

از جمله موارد مطروحه از سوی مدیران می توان به عدم وجود فلوچارت مشخص برای ارتقاء اعضای هیات علمی، کمبود فضای آموزشی، کمبود عرصه در برخی رشته ها، عدم همکاری مراکز درمانی با دانشجویان و کمبود کارشناسIT در سطح دانشکده ها اشاره کرد.

دکتر رجایی با اشاره به تدوین پیش نویس اولیه آیین نامه تشکیلاتEDO و کمیته های مربوطه افزود: راه حل بسیاری از مشکلات فعلی دانشکده ها  در آیین نامه پیشنهادی پیش بینی شده است که بعد از تصویب ابلاغ خواهد شد.

انتهای پبام/


١١:٣٠ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٧٠٨    /    تعداد نمایش : ١٦٣