صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه احیای تنفسی نوزاد در بیمارستان مهدیه

کارگاه آموزشی احیای تنفسی نوزاد ویژه کادر پرستاری و مامایی اتاق عمل و بلوک زایمان مراکز تابعه دانشگاه به میزبانی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مهدیه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل ازبیمارستان مهدیه، دکتر شریعتی عضو هیات علمی دانشگاه هدف از برگزاری این دوره را ارتقای سطح دانش و مهارت پرسنل مامایی و پرستاری بخش های مراقبت ویژه نوزادان و اتاق زایمان درارتباط با احیای مقدماتی نوزادان در بدو تولد برشمرد.

وی با اشاره به این مطلب که برخی از نوزادان در بدو تولد نیاز به احیای تنفسی یا کمک به تنفس دارند، مراقبت و حمایت صحیح از این نوزادان را باعث کاهش آمار مرگ و میر آنان عنوان کرد و به بحث  و بررسی درخصوص نحوه  صحیح مراقبت و حمایت از این نوزادان پرداخت.

در بخش دیگری از کارگاه مذکورراستکار مهربانی کارشناس ارشد پرستاری بیمارستان مهدیه آموزشهای تئوری و عملی  در این زمینه را ارایه کرد.

وی ضمن بیان توضیحاتی درخصوص مراقبت های اولیه  بدو تولد بر اهمیت برقراری تماس پوستی مادر و نوزاد در اولین لحظات پس از تولد تاکید کرد و روشهای استاندارد ارزیابی نوزاد و پیشبرد گام های احیا را با توجه به پاسخگویی نوزاد تشریح کرد.

در ادامه آموزشهای تئوری وعملی توسط این کارشناس ارشد پرستاری بیمارستان در ارتباط روش صحیح تهویه با فشار مثبت در نوزادان ارایه شد ودر بخش بعدی کارگاه شرکت کنندگان به تمرین عملی این روش  بر روی مولاژهای استاندارد پرداختند.

این دوره آموزشی به همت سوپروایزر آموزشی  بیمارستان و با حضور پرستاران و ماماهای شاغل در بلوک زایمان و اتاق عمل مراکز درمانی تابعه دانشگاه برگزار شد وشرکت کنندگان خواستار تداوم برگزاری گارگاه های مشابه بالینی  با حضور همکاران بخش های زایمان و اتاق عمل شدند.

انتهای پیام/

 


١٢:٥١ - شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٧٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٣