صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نحوه کدگذاری علل خارجی بیماری ها و مرگ و میربررسی شد

کارگاه آموزشی کدگذاری علت های خارجی بیماریها و مرگ و میر توسط اداره آمار و مدارک پزشکی معاونت درمان دانشگاه به میزبانی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهیدمدرس برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان،  این کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان آمار و مدارک پزشکی و مسوولان کدگذاری مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی به میزبانی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید مدرس برگزار شد.

دکتر اسدی مدیر گروه مدیریت و فناوری اطلاعات سلامت دانشکده پیراپزشکی، هدف از برگزاری این دوره آموزشی را افزایش توانمندی کارشناسان مدارک پزشکی و تکمیل و توسعه برنامه پرونده الکترونیک سلامت در سطح دانشگاه و کشور برشمرد.

وی در این کارگاه آموزشی ضمن معرفی طبقه بندی بین المللی تخصصی علل خارجی بیماریها و مرگ و میر (فصل بیستم کتاب ICD-10)، توضیحاتی درخصوص کتاب مذکور که توسط سازمان بهداشت جهانی(WHO) ارائه شده است، بیان کرد.

مدیر گروه مدیریت و فناوری اطلاعات سلامت دانشکده پیراپزشکی در ادامه سخنان خود با اشاره به محتوای کتاب ICD-10درخصوص طبقه بندی بین‌المللی علل  بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با سلامت  به ارایه آموزشهای لازم درخصوص آشنایی با قوانین کدگذاری و نحوه استفاده از این کتاب پرداخت.

به گفته وی در این کتاب مواردی نظیر استانداردهای جهانی در طبقه بندی تشخیص ها، علت بیماری ها، مسائل بهداشتی، جراحات و مرگ و میر بیان شده است و به منظور یکسان سازی رده بندی ها، ایجاد زبان مشترک در تبادل داده ها و معیار بازپرداختی های بیمه های سلامت، برای آنها کدهای متناظر تعریف شده است.

در خاتمه این دوره آموزشی مدرسان به سوالات شرکت کنندگان درخصوص مباحث مطرح شده پاسخ دادند.

انتهای پیام/

 


١٠:٣١ - يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٩١