صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اختتامیه سومین دوره Healthcare MBA برگزار شد

اختتامیه سومین دوره ام بی ای سلامت با حضور دکتر حسین وطن پور مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، دکتر علیرضا بهرامی رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر سالار ارزیده معاون آموزشی و دکترفرج حسینیان معاون پژوهشی این واحد برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی دانشگاه، دکتر وطن پور مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت  در مراسم اختتامیه سومین دوره ام بی ای سلامت اظهارداشت: در بحث انتشار مقالات در جهان داری رتبه 16 و در منطقه اول هستیم و در بحث پژوهش با ترکیه و مصر رقابت داریم.
 
 
وی با اشاره به فضای ایجادشده در دانشگاه‌ها برای شناسایی افراد با دغدغه، بیان کرد: فضای جدیدی در دانشگاه‌ها ایجادشده و ما می‌خواهیم آدم‌های دغدغه دار شناسایی شوند تا با طرح‌های خود به ما کمک کنند. فردی که دغدغه دار ترکیبی از اشتغال‌زایی جوانان، ایجاد غرور ملی، خودکفایی باشد به این‌ها فکر کند و به دنبال دانش روز باشد.
 
 
وی افزود: در حال حاضر اساتید دانشگاه شریف با پزشکان به اتاق عمل می‌روند یا دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه شهید بهشتی، ما این‌ها را به هم وصل کردیم و معتقدیم زمانی که باهم در اتاق عمل حضور پیدا می‌کنند، آنجاست که می‌تواند ایده‌ها شکل بگیرد. در حال حاضر حدود 1200یا 1300 شرکت دانش‌بنیان و هسته فناوری داریم که حدود 470 یا 480 محصول در بازار دارند.
 
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت بابیان این‌که در وزارت بهداشت آمادگی کامل برای بررسی طرح‌ها و ایده‌ها وجود دارد به سؤالات دانشجویان در خصوص روش‌های ارسال و مراحل بررسی طرح‌ها به وزارت بهداشت پاسخ داد.
 
جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از طرح‌های حوزه سالمندی و سلامت روان استقبال می‌کند
دکتر علیرضا بهرامی ضمن تقدیر و تشکر از حسین وطن پور مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و برگزارکنندگان این دوره اظهار کرد: شرکت‌کنندگان دوره سوم ام بی ای سلامت اکثراً جزو بنیاد نخبگان و دارای دغدغه هستند و ما در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تلاشمان این است که به دغدغه‌های دانشجویان کمک کنیم و از دانشجویانی که طرح یا ایده‌ای در حوزه سالمندی و سلامت روان دارند حمایت ‌کنیم.
 
 
وی بابیان این‌که در کشور مسائل مختلفی در حوزه سلامت وجود دارد، اظهارداشت: در آیه‌ای از قرآن کریم ( فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ) "به‌درستی با هر سختی آسانی است" به‌عبارت‌دیگر،  با هر مسئله راه‌حلی است که شاید فلسفه خلقت ما پیدا کردن آن راه‌حل‌هاست.
 
در ادامه دکتر فرج حسینیان به معرفی بخش‌های پژوهشی این واحد پرداخت و گفت: واحد پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی دارای بخش‌های مختلف ازجمله "مرکز سلامت روان"، "مرکز سالمندی" و "گروه داده‌کاوی" است که دانشجویان علاقه‌مند و خلاق می‌توانند در هرکدام از حوزه فعالیت داشته باشند.
 
وی با اشاره به توسعه فعالیت‌های این واحد درزمینهی"توریسم درمانی"، خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی و پتانسیل بالای پزشکان و حوزه درمان کشور از یک‌ سو و همچنین مسئله تحریم‌ها از سوی دیگر، در حال حاضر فرصت بسیار  خوبی برای فعالیت در حوزه توریسم درمانی مهیا شده و جهاد دانشگاهی نیز با راه‌اندازی "مرکز توریسم درمانی" در این حیطه ورود کرده است.
 
گفتنی است؛ ثبت‌نام پنجمین دوره آموزش "ام بی ای سلامت" ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشکی در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد.
 
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 09193868983 و  02122439874 تماس گرفته یا به وب‌سایت مرکز به نشانی healthcie.ir مراجعه کنند.
 
انتهای پیام/
 


١٥:٥٨ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٩٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٦