صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برونکوسکوپی ریه چیست؟

رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در حاشيه برگزاري "نهمین كنگره بين المللي بيماريهاي ريوي ، مراقبتهاي ويژه و سل" در خصوص روش برونکوسکوپی یکی از روش های تشخیصی بیماری های ریوی توضیحاتی را ارائه داد.


 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به نقل از روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری؛ دکتر مریم حسن زاد رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری ، فوق تخصص ریه کودکان و مسئول کارگروه ریه کودکان در حاشيه برگزاري "نهمین كنگره بين المللي بيماريهاي ريوي ، مراقبتهاي ويژه و سل"  گفت: در این کنگره 3 پانل اختصاصی برونکوسکوپی اطفال، Cystic Fibrosis و پنومونی  برگزارشد که اساتید صاحب نظر در محورهای فوق به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با بیان اینکه در این پانل در مورد آخرین متد ها و چالش های برونکوسکوپی  اطفال صحبت و تبادل نظر به عمل آمد، گفت:در این پانل مباحث و کلیات برونکوسکوپی، اندیکاسیونهای انجام کاربرد Warm and cold bronchoscopy و پلوروسکوپی در کودکان مطرح و تبادل نظر و بروز رسانی در مورد مباحث فوق صورت گرفت. 
 
دکتر مریم حسن زاد تصریح کرد:برونکوسکوپی از روش های تشخیصی است که برای بررسی راه های هوایی و ریه درگیریهای ریوی در بیماریهای تنفسی به کار می رود. همچنین در این روش می توان نمونه برداری از ضایعات احتمالی در راه های تنفسی و ریه انجام داد. 
 
رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری افزود: پلوروسکوپی برای بررسی جنب یا پلور و نمونه برداری در بیماری های درگیر کننده این قسمت از دستگاه تنفسی به کار می رود. 
 
در این پانل اساتید فوق تخصصی ریه اطفال و بزرگسالان  دکتر غفاری پور، دکتر مصلی، دکتر مدرسی، دکتر کیانی، خانم دکتر عابدینی حضور داشتند.
 
انتهای پیام/
 
 


١٦:٠٨ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٩٤٩    /    تعداد نمایش : ٥٩٧