صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر آقاجانی عملکرد دوساله دانشگاه را تشریح کرد

دکترآقاجانی ضمن تشریح عملکرد دوسالانه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در دوران تصدی خود، همت وتلاش مجموعه دانشگاه را برای پیشرفت و اعتلای نام دانشگاه ستودنی توصیف کرد.


به گزاش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیبهشتی، دکتر محمد آقاجانی رئیس سابق دانشگاه  با اشاره به جایگاه رفیع دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و ذکر خاطراتی از دوران همکاری با دکتر علیرضا زالی  برای وی در اجرای امور محوله آرزوی  توفیق و سربلندی کرد.

 

وی در ادامه ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دوران تصدی مسوولیت خود به استقرار نظام اطلاعاتی جامع بیمارستانی اشاره کرد گفت: با طراحی و  راه اندازی این سیستم توسط دانشگاه، بهبود فرآیندهای بیمارستانی در دستور کار قرار گرفت.

 

دکترآقاجانی یکی از مهمترین دستاوردهای سیستم هوشمند بیمارستانی را دسترسی آسان به امکانات و ظرفیت های بیمارستانها،  پرونده های الکترونیکی بیماران، نتایج آزمایشات، بهبود اقتصاد بیمارستانی، کاهش 15 درصدی لوازم و تجهیزات در دانشگاه دانست.

 

وی در ادامه به کاهش قابل توجه بدهی های دانشگاه در دوران تصدی خود اشاره کرد.

 

دکتر آقاجانی با اشاره به توسعه پروژه های عمرانی از احداث و بازسازی خوابگاهها و دانشکدهها در این دانشگاه خبر داد و گفت: ایجاد سازو کار احداث بیمارستان 1000 تخت خوابی ضمن دارا بودن ویژگی های یک بیمارستان مدرن آموزشی حاصل بیش از یکسال فعالیت کاری است.

 

وی در این گزارش با اشاره به راه اندازی پیشرفته ترین آزمایشگاه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این مرکز دانشگاه به قطب پیشرفته آزمایشگاهی کشور  مجهز خواهد شد.

 

دکتر آقاجانی  با بیان این مطلب که آموزش پزشکی رکن اصلی دانشگاه های علوم پزشکی است به ترسیم نقشه تمایز دانشگاه و جذب اعضای هیات علمی جوان و برجسته در دانشگاه اشاره کرد .

 

ساخت مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت، ارتقا شاخص های بهداشتی در قالب کمپین فشار خون و اقدامات پیشگیرانه در حوزه بهداشت از دیگر مواردی بود که دکتر آقاجانی توضیحاتی درباره آن ارایه داد.

 

دکتر آقاجانی رشد 21 درصدی نتایج آزمون های بورد را یکی دیگر از دستاورهای خود به عنوان ریاست دانشگاه معرفی کرد وگفت: این دستاورد ارزنده نتیجه همدلی مدیران گروههای آموزشی پایه و بالینی است.

 

توضیحاتی درباره ادغام دانشکده بهداشت و ایمنی، سلامت و محیط‌ زیست بخش دیگری از صحبت‌های دکتر آقاجانی را به خود اختصاص داد.

 

وی افزود: تأسیس دانشکده بهداشت و ایمنی باهدف پرهیز از موازی کاری و افزایش تولیدات علمی، موجبات تأسیس دانشکده‌ای قدرتمند در کشور را فراهم آورد که در حوزه بهداشت و ایمنی پیشگام است.

 

دکتر آقاجانی نقش دانشگاه را در توسعه مدیریت و آموزش سلامت موردتوجه قرارداد و از تأسیس دانشکده مدیریت سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و گفت: با ایجاد دانشکده مدیریت سلامت با هدف  توسعه رشته‌های جدید، دانشگاه در سیاست‌گذاری سلامت و اداره آن در کشور نقش پررنگی ایفا خواهد کرد.

 

وی در ادامه ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دوران تصدی مسوولیت خود به  مواردی نظیر افزایش بهره وری در بیمارستانها و مراکز تابعه دانشگاه، ارتقای کیفیت آموزش پزشکی، کاهش بدهی ها، توسعه آموزش و پژوهشی، اجرای مقدمات ایجاد پردیس مرکزی دانشگاه، طراحی و اجرای نظام هوشمند بیمارستانی، ایجاد بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی، انعقاد تفاهم نامه های علمی پژوهشی با سایر کشورها، ایجاد دانشکده مدیریت و آموزش پزشکی و... اشاره کرد.

 

دکترآقاجانی در ادامه با اشاره به رشد پژ وهشی دانشگاه و قرارگیری دانشگاه در بالاترین نظام های رتبه بندی پژوهشی در دنیا، توضیحات مبسوطی در باره عملکرد دوسالانه دانشگاه در دوران تصدی خود ارائه داد و همت وتلاش مجموعه دانشگاه را برای پیشرفت و اعتلای نام دانشگاه ستودنی توصیف کرد.

انتهای پیام/


١٦:٢١ - دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٢٣٠    /    تعداد نمایش : ٦٠٥