صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جشن هفته وحدت و جشنواره سفره ایرانی برگزار شد

جشن هفته وحدت و جشنواره سفره ایرانی با حضور پرشور و نشاط بیش از سیصد نفر از دانشجویان دانشگاه و مسئولان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی، عصر یکشنبه 19 آبان  ماه جشن هفته وحدت و جشنواره سفره ایرانی با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه، دکتر محمود خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و جمعی از مسئولان و دانشجویان  در پردیس نیایش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.  

 

عزمی راسخ برای، شکوفا کردن استعدادهای دانشجویان

 

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جشن هفته وحدت و جشنواره سفره ایرانی  اظهار داشت: دانشجویان فعال و متعهد، فرهیختگانی هستند که همواره در مسیر علم اندوزی و خدمت می درخشند.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ادامه داد:حضور درمیان جوانان باعث می شود که ما نیز عزم مان را راسخ تر کنیم تا فضاهای بیشتری را برای شکوفا کردن استعدادهای دانشجویان مهیا کنیم.

 

 وی با بیان این که فعالان حوزه سلامت درمانگران جسم و روح  بیماران هستند، اظهار کرد: توفیق خدمت گذاری به مردم و توجه به ابعاد سلامت اجتماعی و روانی موهبتی است که به دانشجویان علوم پزشکی اعطا شده است.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: تمام سعی ما بر این اصل استوار است تا آنچه را که در توان داریم در زمینه های گوناگون برای دانشجویان سراسر کشور فراهم کنیم.

 

دانشجویان علوم پزشکی کشور؛ حافظان متعهد جان مردم هستند

 

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز در این مراسم، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های علوم پزشکی را حافظان متعهد جان انسان‌ها دانست و گفت: کشور ما امروز  برای پیشرفت و توسعه به افراد متعهدی در علم پزشکی و حوزه سلامت نیاز دارد که نگاهی عمیق و چندجانبه به ابعاد مختلف علوم اجتماعی داشته باشند.

 

 

دکتر زالی تزریق روح نشاط  در جمع دانشجویان را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: باید روحیه نشاط و شورآفرینی در  دانشجویان به‌عنوان افتخارآفرینان این کشور همواره افزایش یابد چراکه این نشاط، انگیزه خدمت به مردم را مضاعف می‌کند.

 

وی برگزاری جشنواره غذای دانشجویی هم‌زمان با هفته وحدت را نوعی خوش‌سلیقگی دانست و هدف از اجرای آن را معرفی سنت‌ها و سفره غذای سالم ایرانی به نفع کودکان کار دانست.

 

رئیس دانشگاه با اشاره به جایگاه ممتاز سنت‌ها و سفره ایرانیان از دیرباز، همگرایی و همبستگی مردم و خانواده‌های ایرانی را موردتوجه قرارداد.

 

دکتر زالی در بخش دیگری از سخنان خود وحدت میان تشکل‌ها و کانون‌های مختلف دانشجویی را ارزشمند و مایه افتخار توصیف کرد و گفت: این همبستگی و وحدت نمایش یک تفکر گروهی میان دانشجویان فعال در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

 

 

وی جهت‌گیری فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی دانشجویان کشور به سمت گره‌گشایی از مشکلات و مسائل واقعی جامعه را دستاورد افزایش مشارکت، کارگروهی و ارتقا مهارت‌های اجتماعی دانشجویان دانست.

 

رئیس دانشگاه  فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های علوم پزشکی را حافظان متعهد جان انسان‌ها دانست و گفت: کشور ما امروز  برای پیشرفت و توسعه به فارغ‌التحصیلانی در پزشکی و حوزه سلامت نیاز دارد که نگاهی عمیق و چندجانبه به ابعاد مختلف اجتماعی داشته باشند.

 

 

دکتر زالی ضمن قدردانی از فعالیت‌های دانشجویی کانون فرهنگی دل خند با تأکید برحمایت از کودکان کار، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات  در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توجه  به ابعاد مختلف سلامتی  کودکان کار است، کودکانی که عموماً به دلیل غفلت  زودتر از سن قانونی، وارد بازار کار می‌شوند و در کنار اینکه کودکی خوبی را تجربه نمی‌کنند، دچار آسیب‌های بزرگ‌تری نیز می‌شوند.

 

وی فعالیت‌های انسان دوستانه دانشجویان علوم پزشکی را نشان تکامل ذهنی این دانشجویان در راستای خدمت صادقه به مردم  در حوزه سلامت کشور ذکر کرد.

 

تعلیم و تربیت دانشجویان متخصص هدف اصلی دانشگاه است

 

دکتر محمود خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در مراسم جشن هفته وحدت و جشنواره سفره ایرانی بر ضرورت رعایت ادب و اخلاق در طبابت تأکید کرد وگفت: باید با هرعنوان ومسوولیتی که خدمات ارائه می دهیم اخلاق را سرلوحه کارها قرار دهیم چرا که اگر مقوله اخلاق در اولویت باشد، درهمه ابعاد موفق خواهیم بود.

 

 

وی دانشجویان گروه علوم پزشکی را بخشی از نظام سلامت دانست و خطاب به دانشجویان، گفت: باید در پرورش کلیه ابعاد وجودی خود کوشا باشید و همواره ادب و آداب طبابت را مورد توجه قرار دهید.

 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود از تلاشهای دانشجویان درراستای برگزاری این جشنواره قدردانی کرد .

 

وی درخاتمه خاطرنشان کرد: هدف اصلی مسوولان دانشگاه، تعلیم و تربیت دانشجویان متخصص و توانمند در کلیه ابعاد وجودی است تا دانشجویان بتوانند در کنار کسب مهارت های تخصصی به کسب مهارت های اجتماعی نیز بپردازند.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهییدبهشتی، مراسم جشن بزرگ وحدت و جشنواره سفره ایرانی با حضور سخنرانان برجسته و برنامه‌های شاد و متنوع دانشجویی همراه بود.

 

مشارکت بیش از سی گروه  دانشجویان دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی در برگزاری این جشنواره و به نمایش گذاشتن انواع غذاهای محلی و بومی، از جمله بخش های جشن هفته وحدت و جشنواره سفره ایرانی بود.

 

انتهای پیام/

 


١٤:٢٢ - دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٠٠٨    /    تعداد نمایش : ٩٣٦