صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس دانشگاه از دانشکده داروسازی /تاکید دکتر زالی بر گسترش تعاملات و همکاریهای بین المللی در حوزه آموزش و پژوهش

دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه  ضمن بازدید از دانشکده داروسازی بر گسترش تعاملات و همکاریهای بین المللی در حوزه آموزش و پژوهش تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، نهصد و هفتاد و نهمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه با حضور دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه و سایر اعضا دوشنبه 20 آبان ماه در دانشکده داروسازی برگزار شد.

 

پس از پایان نشست هیات رئیسه دکتر زالی در نشستی با دکتر وحیدی رئیس دانشکده داروسازی و معاونان وی دیدار و گفتگو کرد و مسایل جاری این دانشکده را مورد بحث و بررسی قرار داد.

 

دکتر زالی رئیس دانشگاه پس از استماع گزارش ارایه شده از تلاشها و دستاوردهای همکاران دانشکده تقدیر کرد و با اشاره به نقش مهم داروسازی در حوزه سلامت بر استفاده از ظرفیتها و پتانسیل موجود در راستای ارتقای دانش و اعتلای آموزش و پژوهش تاکید کرد.

 

رییس دانشگاه گسترش تعاملات را باعث افزایش نشاط و پویایی  گروههای آموزشی برشمرد و به ارایه رهنمودها و ارشاداتی در راستای اعتلای دانشکده پرداخت که استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در راه اندازی و تجهیز آزمایشگاهها و تولید دارو، توسعه تعاملات و همکاریهای بین المللی دانشکده در حوزه آموزش و پژوهش برخی از توصیه های مطرح شده بود.

 

در ابتدای این نشست دکتر حسین وحیدی رئیس دانشکده داروسازی به ارایه گزارشی اجمالی درخصوص وضعیت، جایگاه و دستاوردهای این دانشکده در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری پرداخت.

 

وی با ذکر این که 52 عضو هیات علمی دانشکده در حوزه های آموزشی و پژوهشی فعالیت دارند و برخی از آنان در آستانه بازنشستگی قرار دارند از اجرای طرح همتاپروری در این دانشکده خبر داد. در این طرح اساتید جوان می توانند در جوار اساتید نخبه و پیشکسوت توانمندیها و مهارتهای لازم را کسب کرده و ادامه دهنده راه اساتید نیز باشند.

 

دکتر حسین وحیدی در ادامه به تشریح سیاستگذاری جذب اعضای هیات علمی در گروههای مختلف این دانشکده پرداخت و به زیرساختهای ایجاد شده در دانشکده در راستای تبدیل شدن به دانشکده نسل سوم اشاره کرد.

 

راه اندازی 3 آزمایشگاه بیوتکنولوژی دارویی، آزمایشگاه مجهز نانوتکنولوژی، یک حیوان خانه مجهز به اتاق جراحی، راه اندازی بزرگترین کلین روم دانشگاههای علوم پزشکی برای تولید دارو، آزمایشگاههای کنترل داروهای بیولوژیک، راه اندازی آزمایشگاه غربالگری بیماریهای متابولیک برای اولین بار در کشور برخی از این زیرساختها بود.

 

کسب جایگاه برتر کشوری در حوزه کارآموزی و کارورزی دانشجویان داروسازی، رسیدن تعداد استنادات به مقالات منتشره اساتید دانشکده به 228 در سال 2018 ، چاپ مجله IJPR نیز برخی از دستاوردهای این دانشکده در گزارش مذکور بود.

 

دکتر حسین وحیدی در خاتمه گزارش خود با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای دانشکده داروسازی به موضوعاتی نظیر کمبود نیروی انسانی و عدم جایگزینی نیروهای بازنشسته، ضرورت گسترش و توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات دانشکده و لزوم بازسازی و نوسازی تجهیزات و ساختمان دانشکده اشاره کرد و خواستار حمایت مالی و تامین اعتبارات در این خصوص شد.

 

سپس دکتر زالی و هیات همراه ضمن بازدید از بخشهای مختلف دانشکده داروسازی با اعضای هیات علمی و اساتید هر واحد به گفتگو پرداخت و از نزدیک در جریان نحوه عملکرد آنها قرار گرفت.

 

براساس این گزارش در این برنامه بخشهایی نظیر واحد تجاری سازی نوآوری ها( واحد تولید کپسول های ژلاتینی نرم مقاوم به اسید معده، مرکز غربالگری بیماریهای متابولیک نوزادان،آزمایشگاه تخمیر، آزمایشگاه بیوکووالانسی)، آزمایشگاههای مختلف(تحقیقات شیمی دارویی، سم شناسی تجزیه ای و داروسازی بالینی، کشت سلولی، آنالیز فیزیکومکانیکال، تخمیر، فارماکوگنوزی و بیوتکنولوژی، رادیوفارماسی و آنالیز دستگاهی) ، کلین روم و مرکز تحقیقات علوم دارویی  مورد بازدید قرار گرفتند.

 

رئیس دانشگاه در ادامه از نرم افزار آناتومی تشریحان که توسط دانشجويان متخصص دانشكده داروسازى دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی طراحی شده و تصاویر سه بعدی اعضای بدن را که با وضوح و برشهای مختلف قابل مشاهده است، بازدید کرد.

 

انتهای پیام/


١٧:٤٥ - دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٠٢١    /    تعداد نمایش : ١٤٣٤