صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ترويج شيوه زندگي سالم؛ راهی برای پیشگیری از ابتلا به دیابت

مرکز بهداشت شرق تهران همزمان با پنجمین روز از هفته ملی دیابت دو همایش مردمی با عنوان دیابت، خودمراقبتی و خانواده در مجتمع آموزشی روح الله و فرهنگسرای خاوران برگزار کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شرق، دراین همایش های مردمی  که بیش از 500 نفر از اهالی مناطق 13 و15 تهران حضور داشتند، آموزشهای لازم  درمورد علایم، درمان، پیشگیری و عوارض بیماری دیابت توسط متخصصان و کارشناسان به شهروندان ارایه شد.

 

دکتر امیرعلی فریدونفر رئیس مرکز بهداشت شرق تهران ضمن حضور در همایشهای مذکور درخصوص دیابت، باورهای غلط و استرس، راه های کنترل دیابت و عوارض آن به بیان مطالبی پرداخت.

 

به گفته وی بيشترين بارمالی ناشی از بیماری ديابت؛ مربوط به هزینه درمان عوارض ناشی از آن نظیر مشكلات قلبي عروقي، چشم، كليه و پا مي ‌شود.

 

رییس مرکز بهداشت شرق خاطرنشان کرد: با تشخيص به موقع و درمان مناسب ديابت، عوارض ناشی از آن قابل پيشگيري هستند . همان طور که تحقيقات اخیر نشان داده با تشخیص و درمان به موقع دیابت میزان بروز نابينايي ناشي از این بیماری به كمتر از يك درصد رسیده است.

 

دکتر فریدونفر ترويج شيوه زندگي سالم را باعث پیشگیری از بروز بيش از70 درصد موارد ابتلا به ديابت برشمرد و افزود: اين درصد به معنای پيشگيري از بروز 150 ميليون ابتلاي جديد به ديابت در سال 2035 است.

 

رئیس مرکز بهداشت شرق تهران در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران برپایی این همایش ها؛ کنترل دیابت بیماران تحت مراقبت این مرکز را بهترین هدیه برای کارکنان برشمرد.

 

کارشناسان روانشناس مرکز نیز در این همایش ضمن بیان توضیحاتی درخصوص ارتباط دیابت و استرس؛ خانواده ها را به انتخاب شیوه زندگی سالم و شاد برای پیشگیری از بروز دیابت فراخواندند.همچنین اساتید و متخصصان دیگر نیز به ارایه مباحث آموزشی درخصوص دیابت و راههای کنترل و پیشگیری از آن پرداختند.

 

در خاتمه این همایش های مردمی که با همکاری اداره سلامت شهرداری مناطق 13و15تهران وبا حضور جمعی از مسوولان، متخصصان و کارشناسان و خانواده های ساکن در مناطق مذکور برگزار شد، با اهدای جوایزی به رسم یادبود از افراد دیابتی که موفق به کنترل قند خون خود شدند تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

 

 


١٣:٥٩ - يکشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٢٧٩    /    تعداد نمایش : ١٠٤