صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیشگیری از دیابت با سبک زندگی سالم

مراسم زنگ دیابت با حضور جمعی از مسوولان شهرستان پیشوا  چهارشنبه 22 آبان ماه در آموزشگاه کارآفرین برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت و درمان پیشوا، در این مراسم که  به مناسبت گرامیداشت هفته ملی دیابت با شعار «از خانواده خود محافظت کنید»، برگزار شد، یعقوبی معاون فرماندار شهرستان، جهانی رئیس آموزش و پرورش، دکتر امینی مدیر شبکه بهداشت و درمان پیشوا حضور داشتند.

 

در این مراسم که با همکاری آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان پیشوا برگزار شد، دکتر امینی که موسس انجمن دیابت نیز است  درخصوص دیابت، علائم ، درمان و راههای کنترل آن به بیان سخنانی پرداخت.

 

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر قابل پیشگیری و کنترل بودن بیماری دیابت خاطرنشان کرد که درصورت نهادینه شدن سبک زندگی سالم میزان ابتلا به دیابت کاهش می یابد.

 

دکتر امینی داشتن سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب و فعالیت بدنی کافی را در پیشگیری از بیماری دیابت موثر برشمرد و درخصوص راههای پیشگیری، مدیریت و  درمان بیماری دیابت مطالبی را برای دانش آموزان بیان کرد.

 

در حاشیه مراسم مذکور شبکه بهداشت و درمان پیشوا با برپایی ایستگاه سلامت، قند خون کارکنان آموزشگاه اندازه گیری شد.

 

از دیگر برنامه های حاشیه این مراسم می توان به برگزاری کارگاه نقاشی، دف زنی، توزیع خرما، پیوستن به کمپین حمایت از بیماران دیابتی،  تن سنجی، کنترل قندخون و فشارخون کارکنان آموزش و پرورش اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

 


١١:٠٥ - دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٣