صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با دستور ریاست دانشگاه، جدیدترین مصوبات حمایت از معلولان دانشگاه اعلام شد

در جلسه هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اعضای هیئت‌رئیسه به  بررسی جزییات اجرای مصوبات حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت دانشگاه پرداختند و طی احکامی مواردی را به تصویب رساندند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در جلسه امروز هیئت‌رئیسه دانشگاه که 11 آذرماه برگزار شد، پنج آیین‌نامه اجرایی مربوط به قانون حمایت از حقوق معلولان موردبررسی و تصویب قرار گرفت.

 

 

در این جلسه که به ریاست دکتر علیرضا زالی و با حضور اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه برگزار شد، موضوع قدردانی از کارکنان و پرسنل موفق دارای معلولیت دانشگاه مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و درباره اهمیت روحیه قدرشناسی از این عزیزان مواردی مطرح شد.

 

رئیس دانشگاه  اظهار کرد: کارکنان  دارای معلولیت در واحدهای مختلف دانشگاه به ارائه خدمات منحصربه‌فرد به مردم و جامعه می‌پردازند، این عزیزان با دمیدن روحیه امید به جامعه الگوی مناسبی برای سایر افراد جامعه به‌ویژه معلولان هستند. 

 

ارائه کارت معلولیت و عقد قراردادهای رفاهی با مراکز مختلف  برای استفاده پرسنل دارای معلولیت دانشگاه  از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

 

رئیس دانشگاه با اشاره به‌ضرورت تصویب مصوبه حمایت از حقوق معلولان و استفاده از تخفیفات تا سقف 50 درصد برای بهره‌مندی از امکانات ویژه در حوزه رفاهی( بازدید از مراکز مختلف درون‌شهری)، گفت: باید قوانین حامی معلولان در این حوزه نیز به رسمیت شناخته و اجرا شود.

 

اختصاص سهمیه ویژه استفاده از مراکز تفریحی، زیارتی و سیاحتی دانشگاه برای معلولین دانشگاه، سومین مصوبه‌ای بود که در این جلسه موردبحث و بررسی قرار گرفت و با اجرای آن موافقت شد.

 

همچنین در جلسه مذکور با در اولویت قرار دادن امکان اعمال مدرک کلیه کارکنان دارای معلولیت دانشگاه و ارتقاء رتبه ایشان نیز موافقت به عمل آمد.

 

دکتر زالی تأکید کرد: به استناد قانون حمایت از حقوق معلولان و با تصمیم اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه، افراد دارای معلولیت واجد شرایط می‌توانند از تسهیلات مربوط به اولویت قرار دادن امکان اعمال مدرک و قوانین ارتقاء در دانشگاه بهره‌مند شوند.

 

کاهش ساعت کاری معلولان شاغل در دانشگاه یکی دیگر از مصوباتی بود که در این جلسه با انجام آن موافقت به عمل آمد.

 

رئیس دانشگاه با اشاره به قانون معیشت و حمایت‌های اداری و استخدامی ماده 28 قانون اساسی، اظهار داشت: دستگاه‌های اداری موکلفند ساعات کار هفتگی شاغلان دارای معلولیت شدید و خیلی شدید را تا 10 ساعت کاهش دهند.

 

وی گفت:  اجرایی شدن کاهش ساعت کاری کارکنان می‌تواند بخش زیادی از مشکلات معلولان را برطرف و فرصت حضور آن‌ها را در کنار خانواده و جامعه بیش‌ازپیش فراهم کند.

 

انتهای پیام/

 


١٢:٢٦ - دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٧٨٥    /    تعداد نمایش : ٥٦٥