صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

فاز دوم نظام ارجاع الکترونیک در شهرستان ورامین آغاز می شود

پس از اجرای فاز اول نظام ارجاع الکترونیک در دماوند به زودی اجرای فاز دوم آن در ورامین آغاز می شود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان، سومین جلسه ستاد اجرایی نظام ارجاع الکترونیک با حضور معاونان درمان و امور بهداشتی دانشگاه و جمعی از مسوولان مربوطه در معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.

 

دکتر فریبا ملاجعفری مدیر اقتصاد درمان و آمار معاونت درمان دانشگاه هدف از برگزاری این نشست را بررسی وضعیت اجرای پایلوت نظام ارجاع الکترونیک در شهرستان دماوند و همچنین پیاده سازی آن در شهرستان ورامین عنوان کرد.

 

وی افزود: نظام ارجاع الکترونیک از مردادماه 98 در شهرستان دماوند به صورت آزمایشی اجرا شد و پس از گذشت چهار ماه از آغاز اجرا  موانع و مشکلات آن برطرف شد.

 

دکتر ملاجعفری هدف از ایجاد نظام ارجاع الکترونیک را پایش و مدیریت پذیرش بیماران در مراکز درمانی برشمرد و از دیگر اهداف آن به امکان رهگیری بیماران، برنامه ریزی دقیق برای تخت های بیمارستانی به منظور ارائه خدمات الکترونیکی سلامت و توسعه سامانه پایش برخط بیمارستان های کشور اشاره کرد.

 

مدیر اقتصاد درمان و آمار معاونت درمان دانشگاه با اشاره به اجرای فاز دوم این طرح افزود: با اجرای نظام ارجاع الکترونیک و تعیین فرایندهای بهینه، بستر مناسبی برای گسترش آن به سایر حوزه های بهداشتی و درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فراهم شد و به همین دلیل فاز دوم  این طرح به زودی در شهرستان ورامین آغاز می شود.

 

وی تاثیر فرایندهای الکترونیکی را در تسریع خدمات درمانی و بهداشتی و تسهیل ارتباطات درون سازمانی بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: بهره گیری از امکانات موجود به عنوان یک راهکار مهم در کاهش هزینه ها و بهبود سطح خدمات در محدوده جغرافیایی دانشگاه است.

 

این نشست با حضور دکتر سیدهادی میرهاشمی معاون درمان دانشگاه، دکتر ایاد بهادری منفرد معاون امور بهداشتی دانشگاه، مهندس اعتمادی مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه، مدیران شبکه های بهداشت و درمان دماوند و ورامین، روسا و مدیران بیمارستان های سوم شعبان دماوند و شهید مفتح ورامین و با هماهنگی اداره اقتصاد سلامت معاونت درمان تشکیل شد.


انتهای پیام/7700 س.ع

 


 


١١:٣٠ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦١٤٠    /    تعداد نمایش : ٤١٥