صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در حال حاضر ۸ مرکز آموزشی فلوشیپ بیهوشی قلب در کشور فعال است

رئیس انجمن بیهوشی قلب ایران از  وجود فلوشیپ بیهوشی قلب در تمامی مراکز جراحی کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر ۸ مرکز آموزشی فلوشیپ بیهوشی قلب در کشور فعال است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری،دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب با حضور اساتید و متخصصان و صاحبنظران داخلی و خارجی این حوزه 15-13 آذرماه در مرکز همایش های رازی تهران برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این کنگره ضمن بیان سخنانی اظهار داشت: بیهوشی در ایران موضوع تازه ای نیست و اگر به تاریخ تمدن کشورمان توجه کنیم، متوجه اهمیت بیهوشی در علم طبابت خواهیم شد.

 

دکتر علیرضا جهانگیری رئیس کنگره و رئیس انجمن بیهوشی قلب ایران نیز با اشاره به عضویت ۲۲۰ نفر در این انجمن، گفت: ۱۵۰ نفر از اعضای انجمن را پزشکان فلوشیپ بیهوشی قلب تشکیل می دهند.

این متخصص بیهوشی و فلوشیپ بیهوشی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری افزود: بیهوشی فقط مربوط به اتاق عمل نیست و ما موظف هستیم بیمار را قبل از عمل ویزیت کرده و وضعیت سلامتی وی را چک کرده و مورد بررسی قرار دهیم. این موضوع باعث علاوه بر کاهش بار مالی نظام سلامت موجب افزایش رضایتمندی بیمار نیز می شود.

 

دکتر جهانگیری از بیهوشی در اتاق عمل به عنوان یک رشته «های تک» نام برد و گفت: در حال حاضر اکوکاردیوگرافی توسط متخصص بیهوشی قلب در اتاق عمل انجام می شود.

 

رئیس انجمن بیهوشی قلب ایران از  وجود فلوشیپ بیهوشی قلب در تمامی مراکز جراحی کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر ۸ مرکز آموزشی فلوشیپ بیهوشی قلب در کشور فعال است.

 

وی خاطرنشان کرد: بیهوشی در جراحی قلب با سایر جراحی های عادی فرق دارد زیرا حمایت قلبی و ارگان های مختلف بدن در این نوع جراحی متفاوت است و باید اقدامات پیشرفته بیهوشی برای بیمار  انجام شود.

 

دکتر جهانگیری بر ضرورت مراقبت های بعد از عمل تاکید کرد و نقش بیهوشی قلب را بسیار جامع دانست.

 

شایان ذکر است دومین کنگره اکمو و اولین برنامه جامع پرستاری در جراحی قلب نیز به طور همزمان و در سالن های مجزا برگزار شده که با استقبال خوبی مواجه شد.

 

انتهای پیام/7700س.ع


١١:٤٩ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦١٤٦    /    تعداد نمایش : ٥٠٢