صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه/دکتر زالی: عزم ما جزم شده تا دانشگاه کارآفرین شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براین که مدیران تمامی سطوح دانشگاه باید آماده تحول باشند، گفت: عزم ما جزم شده تا دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به معنای واقعی به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین تبدیل شود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکترعلیرضا زالی امروز بیستم آذرماه در مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه که در سالن شهید بهشتی برگزار شد، استفاده از ظرفیت های درون دانشگاهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اتکا به پتانسیل بالا و تجربیات مدیران دانشگاه در ابعاد مختلف می تواند راهگشا باشد.

 

 

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده دکتر علی شهرامی معاون سابق توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در پیشبرد اهداف دانشگاه، دکتر محمود خدادوست را به‌عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی کرد.

 

رییس دانشگاه توجه مدیران و روسای دانشگاه به ارتقا و پیشرفت علم و دانش و ارائه خدمات بهتر به مردم را فصل مشترک میان مدیران سابق و فعلی ذکر کرد و از خدمات تمامی مسئولان خدوم و اثر گذار دانشگاه قدردانی کرد.

 

دکتر زالی ضرورت تهیه و ثبت آرشیو حافظه سازمانی را از سوی مدیران مورد تاکید قرار دادو خاطرنشان کرد: دانشگاه نیازمند استفاده از ذخائر ارزشمند و تجربیات مدیریتی است تا با نگاهی کارشناسانه و متفاوت اقدامات موثر، چالش ها و نقاط قوت مدیران ثبت شود.

 

به گفته دکتر زالی: دانشگاه برای پیشرفت بیشتر باید به شکلی پایدار و داینامیک در حرکت باشد و در این مسیر ضمن شناسایی مشکلات و مسایل روز کشور و منطقه، استراتژی تعریف شده مشخصی داشته باشد.

 

وی طراحی بانک ایده را خواستار شد و توضیح داد:بانک ایده  با هدف به‌کارگیری رویکرد نوآوری و بهره‌گیری از سرچشمه‌های تفکر و خلاقیت در محیط دانشگاهی، ایجاد می‌شود، استقرار این طرح به منظوراستفاده از مشارکت اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه، در فضایی نوین می تواند ضمن غربالگری و بررسی پیشنهادات منتج به اقدامات موثر اجرایی و کاربردی شود.

 

توجه به فرآیندهای نوین مدیریتی یکی دیگر از مواردی بود که دکتر زالی ضرورت توجه به آن را از سوی دکتر خدادوست خواستار شد و افزود: باید در دانشگاه متناسب با مدل های جدید کسب و کار با هدف افزایش بهره وری حرکت کنیم.

 

 

دکتر زالی با تاکید براین که مدیران تمامی سطوح دانشگاه باید آماده تحول باشند، گفت: عزم ما جزم شده تا دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به معنای واقعی به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین تبدیل شود.

 

وی اذعان داشت: تمامی سازوکارها، انتصاب ها و سیاست گذاریهای دانشگاه حول محور تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم در حرکت است.

 

تبدیل شدن دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به دانشگاه فضیلت محور بخش دیگری از سخنان رییس دانشگاه را  به خود اختصاص داد.

 

وی افزود: درساختار دانشگاه فضیلت محور؛ ارباب رجوع در اوج رضایتمندی، بیماران با بالاترین سطح ارائه خدمات و کارکنان و اعضای هیئت علمی با اشتیاق و علاقمندی کار می کنند.

 

دکترزالی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی برضرورت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب، خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب با پشتوانه علمی و کارشناسی، نقشه راه مدیران دانشگاه خواهد بود.

 

خلق منابع، کارآفرینی، استفاده از منابع جدید، بازنگری شرایط نیروی انسانی و حرکت به سمت اقدامات موثرفرادانشگاهی از جمله مواردی بود که رییس دانشگاه لزوم اجرای آن را از سوی  تیم مدیریتی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه خواستار شد.

 

وی در ادامه خطاب به حاضرین در جلسه گفت: مدیران ارشد و میانی دانشگاه می توانند با همگرایی بیشتر تحولات شگرفی در دانشگاه رقم بزنند.

 

دکتر زالی ارتقا وضعیت خوابگاهها، افتتاح پروژه های نوین مراکز رشد، تحقیقاتی و افتتاح پردیس متمرکز و جدید دانشگاه را از جمله موارد پیش روی دانشگاه ذکر کرد.

 

رییس دانشگاه در ادامه از زحمات و تلاشهای دکتر شهرامی قدردانی کرد و وی را شخصی خوش فکر و آشنا به مفاهیم حوزه توسعه دانست.

 

دکتر زالی در بخش دیگری  دکتر خدادوست را فردی متدین، بااخلاق و دارای تجارب ارزنده مدیریتی در حوزه های مختلف علمی و اجرایی در کشور معرفی کرد و برای وی در ماموریت محوله آرزوی سربلندی کرد.

 

دکتر علی شهرامی نیز در این مراسم ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای دکترخدادوست در مأموریت محوله، گزارشی از فعالیت های دوران تصدی خود ارائه داد.

 

وی ضمن قدردانی از مدیران تلاشگر حوزه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه یاد و خاطره دکتر نادر حقی و دکتر محمدعرفان را گرامی داشت.

 

دکتر شهرامی با بیان این که حوزه کاری معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با دشواری های متفاوتی روبه رو است، گفت: بنده همواره خود را خدمتگزار و سرباز دانشگاه و سیستم سلامت می دانم.

 

دکتر محمود خدادوست معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حسن اعتماد رئیس دانشگاه در واگذاری این مسئولیت، از دکتر شهرامی به‌پاس خدمات ارزنده‌ و خردمندانه ای که طی 2 سال در حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ارائه دادند قدردانی و برای وی آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون کرد.

 

وی با بیان این که انسان برای رسیدن به پروردگار متعال به دوبال عبادت و خدمت نیازمند است، گفت: نگاه من به فرصت پذیرش مسئولیت صرفا نگاه ارائه خدمت به مردم و جامعه است.

 

وی اصلی ترین رویکر خود در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه را پشتیبانی از بخش های ارائه خدمت ذکر کرد و افزود: باید در این حوزه بستری مناسب برای خدمات با کیفیت تر به مردم فراهم شود.

 

اعمال مدیریت با تمرکز بر ضرورت کارتیمی از دیگر مواردی بود که دکتر خدادوست به آن اشاره کرد و گفت: با توجه به این که دانشگاه متولی ارائه خدمات در سطوح بالای درمان به مردم است لازم است تمامی ارکان دانشگاه ضمن درک متقابل از شرایط موجود و محدودیت های خدمات ارزنده ای ارائه دهند.

 

انتهای پیام/ 


١٣:٠٨ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦١٧٠    /    تعداد نمایش : ١٢٧٥