صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید نمایندگان دانشگاه مارای مالزی از دانشکده دندانپزشکی

نمایندگان و اعضای هیئت علمی دانشگاه مارای مالزی از بخش های مختلف دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت بین الملل، این هیئت متشکل از دکتر الهام ون مختار متخصص دندانپزشکی اطفال و دکتر محد یوسف متخصص رادیولوژی فک و صورت دانشگاه مارای مالزی بود.

 

در اولین روز از این بازدید سه روزه هیئت مذکور ضمن دیدار با دکتر محسن دالبند رییس دانشکده دندانپزشکی درخصوص گسترش همکاری های آموزشی و علمی دو طرف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

در این نشست دکتر دالبند ضمن بیان توضیحاتی به معرفی تاریخچه، جایگاه، وضعیت و امکانات دانشکده دندانپزشکی شهیدبهشتی پرداخت و در ادامه گزارشی اجمالی از ظرفیت های علمی و پژوهشی و دستاوردهای ملی و بین المللی این دانشکده در حوزه های مخلتف آموزشی، پژوهشی و درمانی ارایه کرد.

 

سپس اساتید مالزیایی به همراه دکتر دالایی مدیر اعتباربخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل دانشگاه و دکتر پرهیزکار عضو هیئت علمی پژوهشکده دندانپزشکی از بخش های مختلف دانشکده نظیر پریودنتیکس، تشخیص بیماری های دهان و دندان، رادیولوژی، جراحی فک و صورت، اندودانتیکس، ترمیمی، ارتودنسی و مواد دندانی بازدید کردند.

 

در ادامه هیئت مذکور از گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشکده بازدید کرده و از نزدیک با خدمات اجتماعی که گروه به اقشار مختلف جامعه(مدارس، شبکه های بهداشت و...) ارایه می دهد آشنا شدند. همچنین در جریان نحوه همکاری گروه با دفتر همکاری های سازمان جهانی بهداشت در آموزش و پژوهش سلامت دهان و دندان تهران و پیاده سازی برنامه های آن سازمان قرار گرفتند.

 

دکتر ون مختار و دکتر یوسف ضمن بازید از بخش های مختلف از نزدیک با اعضای هیئت  علمی به گفت و گو پرداخت و با فعالیت ها و شیوه درمان بیماران آشنا شدند.

 

 در دومین روز این برنامه نمایندگان مالزیایی در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه به معرفی دانشکده دندانپزشکی مارای مالزی پرداختند.

 

اساتید مالزیایی در این نشست ضمن بیان توضیحاتی درخصوص دانشگاه خود گزارشی درخصوص آمار اعضای هیئت علمی و دانشجویان، مقاطع تحصیلی، رشته های تحصیلی پسا دکترا ارایه کردند.

آنان به تفصیل به تبیین زمینه های تحقیقاتی، شیوه های خدمت رسانی به مردم کشور مالزی (کودکان پیش از دبستان، کودکان دارای بیماری های خاص، سفرهای درمانی تیم های دندانپزشکی به مناطق روستایی) پرداختند.

 

در سومین روز بازدید نیز در نشستی با حضور اساتید مالزیایی و اعضای شورای پژوهشی دانشکده دندانپزشکی زمینه های همکاری های مشترک تحقیقاتی طرفین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

در این نشست طرفین ضمن بررسی زمینه همکاری های مشترک؛ پروژه های مطالعاتی در حال انجام، برنامه های آتی، دستاوردهای پژوهشی و شیوه های نوین درمانی خود را به اشتراک گذاشتند و در خاتمه از اعضای هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه به منظور انعقاد تفاهم نامه و گسترش زمنیه های همکاری مشترک  برای سفر به مالزی دعوت به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١٠:٤٦ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٠٠٧    /    تعداد نمایش : ٣١٦