صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خدمت رساني به بيماران با ثبت اطلاعات در سامانه پایش مراقبت های بالینی تسريع مي شود

 کارگاه آموزشی شاخص های پرستاری وثبت اطلاعات در سامانهMCMC  در معاونت درمان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان، کارگاه شاخصهای پرستاری و ثبت اطلاعات در سامانهMCMC  به همت مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه دوشنبه 30 دی ماه در معاونت درمان برگزار شد.

 

هدف از تشکیل این کارگاه؛ آشنایی کامل سوپروایزران شاغل در مراکز درمانی تابعه دانشگاه با نحوه ثبت اطلاعات در سامانه، برنامه عملیاتی، نحوه گرفتن پذیرش و اعزام بیمار در بین مراکز درمانی بود.

 

در این کارگاه آرزو قلی زاده کارشناس اورژانس بیمارستانی و ستاد هدایت ضمن ارایه مطالب آموزشی؛ استفاده از سامانه  MCMC  یا پایش مراقبت های بالینی را باعث تسریع ارایه خدمات به بیماران برشمرد و در مواقع بحرانی نیز سبب مدیریت بهتر مراجعات مصدومان دانست.

 

وی افزود: سامانه پایش مراقبت های درمانی در راستای ارائه خدمات درمانی بهینه و ایجاد نظم در سیستم ارجاع و پذیرش بیماران، به مرحله اجرا در آمده است و بر اساس این سامانه، تمامی مراکز برای اخذ پذیرش بیماران باید اطلاعات بیمار را در این سامانه وارد کنند و سپس  MCMC  بر طبق اولویت، نسبت به اخذ پذیرش بیمار اقدام می کند.

 

در ادامه جلسه ضمن ارایه آموزش های لازم  جزئیات مفصل سامانه و پارامترهای مختلف، نحوه ثبت اطلاعات در سامانه  تشریح شد و شرکت کنندگان به بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه  عملیاتی ، حوزه های میدانی و مشکلات موجود در خصوص گرفتن پذیرش و اعزام بیماران به سایر مراکز درمانی پرداختند.

 

در پایان این دوره آموزشی با توجه به اهمیت ثبت اطلاعات در سامانه و پایش مرتب سامانه از طریق وزارت بهداشت مقرر شد، هرگونه مشکل در زمینه ثبت و سایر اطلاعات در سامانه از طریق ستاد هدایت بررسی و پیگیری شود.

 

انتهای پیام /

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١١:٣٨ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٠١٩    /    تعداد نمایش : ١٣٦