صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار تازه ترین رتبه بندی جهانی در "وبومتریکس"/ دانشگاه با 26 پله صعود در جایگاه دوم کشور ایستاد

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر اساس آخرین رتبه‌بندی وبومتریکس بر اساس استنادات در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در رتبه دوم قرار گرفت.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بر اساس آخرین نسخه ژانویه 2020 رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با 26 پله رشد موفق به کسب رتبه 793 جهانی و رتبه دوم ملی در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشورشد.

 

 

 رتبه بندی جهانی وبومتریکس یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی دانشگاههای دنیاست که سنجه های این اعتبار بخشی توسط مرکز تحقیقاتی سایبرمتریکس که در کشور اسپانیا قرار دارد، گزارش می شود.

 

از سال ۲۰۰۴ رتبه‌بندی وب یا (Webometrics Ranking) دو بار در سال در ماههای ژانویه و جولای منتشر می‌شود که اولین گزارش آن به سال 2004 باز می گردد.

 

بنابر آنچه در روش های شناسی این رتبه بندی بیان شده، هدف اصلی آن ترویج حضور در وب و مشارکت دانشگاهها در دسترسی آزاد به منظور انتقال علم و دانش به جامعه علمی است.

 

باید توجه داشت که این رتبه بندی بر آن است تا عملکرد جهانی دانشگاهها را بر اساس فعالیت ها، دستاوردهاو تاثیرشان ارزیابی کند.

 

رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس یک نظام رتبه‌بندی است که به ارزیابی حضور علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب می‌پردازد؛ مبنای این رتبه‌بندی بر اساس چهار شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل (شاخص Presence)، تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرار شده (شاخص Visibility)، تعداد استنادات (شاخص Openness)، تعداد مقالات کیفی در سایت سایماگو SCImago(شاخص Excellence) است.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7701س.ق

 


١٠:٥٠ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٦٥٣    /    تعداد نمایش : ٨٤٩