صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به انعقاد تفاهم نامه همکاری با انجمن رادیولوژی ایران

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به انعقاد  تفاهم نامه همکاری برای تحقق ارتباط ارگانیک بین انجمن رادیولوژی ایران و دانشگاه اعلام آمادگی کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دکتر علیرضا زالی در جلسه ای که با حضور دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و اعضای هیئت مدیره انجمن رادیولوژی ایران برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س)، حضور30 درصدی زنان در بین رادیولوژیست های کشور را نشانه توانمندی زنان عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود در آینده نزدیک، بیش از 40 درصد رادیولوژیست های کشور را زنان تشکیل دهند.

 

وی همچنین با اشاره به گذشت حدود پنج دهه از زمان تشکیل انجمن رادیولوژی این انجمن را یکی از قدیمی ترین انجمن های علمی کشور عنوان کرد.

 

دکتر زالی با اشاره به ظرفیت های علمی این انجمن، فضا و اتمسفر کنونی آن را امید بخش  و نوین توصیف کرد و گفت: انجمن های صنفی و علمی کشور، دارای ظرفیت هایی بالقوه و بی نظیرند.

 

وی بهره گیری از این انجمن ها را بهره گیری از ظرفیت های ملی توصیف کرد و گفت: بسیاری از شرایط خاص حاکم در دانشگاه ها همچون وجود بروکراسی و قوانین متعدد، در انجمن های علمی از جمله انجمن رادیولوژی دیده نمی شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیهد بهشتی تاکید کرد: تعامل و اتصال انجمن رادیولوژی با دانشگاه می تواند فرصتی استثنایی را ایجاد کند.

 

دکتر زالی بر ضرورت انعقاد یک تفاهم نامه رسمی برای تحقق ارتباط ارگانیک بین انجمن رادیولوژی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد.

 

وی در ادامه با تاکید بر لزوم حضور انجمن های علمی در بستر اجتماع، یادآور شد: دانشگاه می تواند کاتالیزر خوبی برای حضور انجمن در اجتماع باشد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وجود حدود 3هزار رادیولوژیست در کشور، اظهار کرد: پیش بینی می شود این آمار تا پایان سال آینده به حدود 3 هزار و 900 نفر برسد که این مسئله موید لزوم نیازسنجی آینده نگارانه در نقشه تربیت نیروهای رادیولوژیست است.

 

دکتر زالی همچنین وجود مسائلی همچون تورم، افزایش بارمالی تامین نیروهای انسانی و نوسانات ارزی را عامل چالش های اقتصادی در حوزه رادیولوژی عنوان کرد و گفت: بررسی دقیق این چالش های اقتصادی مستلزم انجام کار پژوهشی است.

 

وی همچنین در ادامه آموزش مهارت محور و برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی برای توانمندسازی رادیولوژیست ها را بسیار ضروری و مفید عنوان کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین نسبت به حمایت دانشگاه از انجمن علمی رادیولوژی برای توسعه همکاری های بین المللی با کشور های منطقه در حوزه هایی همچون آموزش اعلام آمادگی کرد.

 

در بخش دیگری از این نشست دکتر زرقی نیز با اشاره به ظرفیت های پژوهشی دانشگاه آمادگی نسبت به همکاری دانشگاه برای ارتقای نمایه مجله انجمن رادیولوژی ایران اعلام آمادگی کرد.

 

در ادامه این نشست نیز اعضای هیئت مدیره رادیولوژی با تاکید بر اهمیت آموزش، به بیان مسائل، نیازها و ظرفیت های این انجمن پرداختند.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7703م.ر


١٧:٣٧ - شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٧٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٢٩