صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

شصتمین کمیته بررسی علل مرگ مادران باردار برگزار شد

 شصتمین کمیته تخصصی بررسی علل مرگ و میر مادران باردار در راستای اجرای نظام مراقبت مرگ مادری در معاونت درمان دانشگاه تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان، در این نشست که با حضور دکتر محمدباقر رضایی مشاور اجرایی معاونت درمان، مدیر گروه زنان دانشگاه، نماینده گروه عفونی دانشگاه و سایر اعضا روز شنبه 26 بهمن ماه برگزار شد، درخصوص نحوه اجرای نظام مراقبت مرگ مادری بحث و بررسی صورت گرفت.

 

دکتر رضایی در این جلسه برگزاری کمیته های مرگ و میر مادران را عامل مهمی در شناسایی علل قابل اجتناب مرگ مادری برشمرد و بر اهمیت شاخص های مرگ مادران تاکید کرد.

 

وی در ادامه سخنان خود به بیان گزارشی درخصوص اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش مرگ و میر مادران پرداخت و تلاش هایی که در زمینه کاهش مرگ مادران و افزایش سطح سلامت مادران باردار در سطح دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی صورت گرفته است را مثبت ارزیابی کرد.

 

سپس اعضای این کمیته تخصصی  به بررسی پرونده مرگ 2 مادر باردار و علت مرگ آنها پرداختند و پس از بحث و تبادل نظر اعضا در خاتمه  این نشست مواردی نیز در راستای کاهش مرگ مادران  به تصویب رسید.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٤:١٢ - چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٩٣٤    /    تعداد نمایش : ٢١٥