صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

وضعیت مبتلایان به کرونا، پس از ترخیص نیز مورد بررسی قرار می گیرد

دانشیار بیهوشی دانشگاه با اشاره به این که ماهیت روند رو رشد ویروس کووید 19 نامشخص است بر ضرورت پیگیری وضعیت عمومی بیماران پس از ترخیص یا مراجعه به مراکز درمانی تاکید کرد.


 

دکتر فدایی زاده در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، با اشاره به راه اندازی طرح پیگیری وضعیت بیماران ترخیص شده اظهار کرد: این طرح در بیمارستان مسیح دانشوری در حال اجراست.

 

وی با اشاره به این که ماهیت و روند رو رشد ویروس کووید 19 نامشخص است بر ضرورت پیگیری وضعیت عمومی بیماران پس از ترخیص یا مراجعه به مراکز درمانی تاکید کرد. 

رییس مرکز تحقیقات از راه دور بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با بیان این که ممکن است برای برخی بیماران حتی پس از مرخص شدن از بیمارستان نیز مشکلاتی پیش بیاید، از پیگیری وضعیت بیماران با روش های مختلف توسط بیمارستان مسیح دانشوری خبر داد.

دکتر فدایی با اشاره به روش‌های مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا پس از ترخیص از بیمارستان توضیح داد: طبق اطلاعاتی بیماران طی تماس ها و پیگیری هایی که انجام می شود به کارشناسان می دهند، تصمیم گیری های بعدی برای ارجاع مبتلایان و ادامه روند درمان ارائه می شود.

ارسال پیامک به بیماران مرخص شده و طراحی اپلیکیشن های رایگان توسط این مرکز یکی دیگر از مواردی بود که دانشیار بیهوشی دانشگاه به آن اشاره کرد و گفت: توسط این راههای ارتباطی وضعیت بیماران به لحاظ تشدید علائم نظیر تب، تنگی نفس و سرفه بررسی می شود و طبق پاسخ هایی که بیماران می دهند پیگیری های بعدی نیز انجام می شود.

وی ادامه داد: به طور کلی هر فردی که با علائم مشکوک کرونا به بیمارستان مسیح دانشوری مراجعه می کند و یا بستری می شود توسط راههای ارتباطی مختلف با این مرکز در ارتباط خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، پیشتر نیز بیمارستان مسیح دانشوری اقدام به تدوین دفترچه‌ای به نام «راهنمای بیماران کرونا پس از ترخیص» پرداخت، که در این دفترچه به نکات کلی بهداشتی، توصیه‌هایی برای شستن لباس‌ها، توصیه‌های لازم جهت شستشوی میوه و سبزی، نکاتی پیرامون استفاده از ماسک و دستکش، نحوه صحیح شستن دست‌ها و نکات مرتبط با داروهای تجویز شده اشاره شده است.

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7701س.ق


٢٢:٢١ - چهارشنبه ١٣ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠٢٨١    /    تعداد نمایش : ٢٣٥