صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا با حضور روسای سه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت

ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با حضور روسا و معاونان سه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت چهارشنبه 20 فروردین ماه در محل ستاد تشکیل جلسه داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این نشست درخصوص شروع به کار بخشهای عادی و درمانگاههای بیمارستانی، اعمال جراحی الکتیو و همچنین تدوین پروتکل برای بازگشت به کار پرسنل پس از ابتلا به  کرونا بحث و بررسی صورت گرفت.

دکتر زالی با اشاره به لزوم تدوین بخشنامه ای برای بازگشایی بخشهای عادی بیمارستانها  تاکید کرد که پس از آبلاغ این بخشنامه باید از طریق ویدئو کنفرانس برای بیمارستانها تبیین شود.

 

وی با اشاره به نیاز بیماران غیرکرونایی به مراقبت های درمانی و پزشکی در این وضعیت بحرانی تاکید کرد که در این شرایط می توان به موضوع راه اندازی کلینیک های مجازی برای ارایه خدمت به بیماران توجه کرد و هر بیمارستانی متناسب با اقتضائات و بخشهای تخصصی خود می تواند نسبت به راه اندازی این کلینیک ها و خدمت رسانی به بیماران اقدام کند.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود تدوین یک بخشنامه حمایتی و پکیج قانونی برای تیم های درمانی با همکاری پزشکی قانونی را ضروری دانست .

 

دکتر زالی خود با اشاره به محدود بودن تخت های ویژه ICU  در هر سه دانشگاه  اظهار کرد: در تهران 2000 تحت ویژه در دانشگاههای دولتی داریم که اغلب این تخت ها اشغال هستند.

 

 

وی با تاکید بر لزوم توسعه تخت های ICUدر بیمارستانهای بزرگ دولتی سه دانشگاه خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری در این راستا مشکلات بخش درمان در مقابله با بحران کرونا و آینده رفع می شود.

 

 در ادامه این نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران و معاونان درمان آنها نیز ضمن بیان گزارش هایی به ارایه نظرات و پیشنهادات خود درخصوص شروع به کار بخشهای بیمارستانی و پروتکل بازگشت به کار پرسنل مبتلا به کرونا پرداختند .

 

براساس این گزارش در این جلسه دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، دکتر کریمی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کوهپایه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاونان درمان سه دانشگاه و سایر اعضا حضور داشتند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٥:٢٦ - چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠٤٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٨