صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار تهران: توان مالی، سن، طبقه اجتماعی و تابعیت مانعی برای خدمت رسانی به بیماران نیست

 

 استاندار تهران با تاکید بر اینکه عدالت در تمام مراحل مبارزه با کرونا در کشور جاری و ساری است ، گفت:  درمان هیچ بیماری با هر جنسیت، سن، تابعیت و طبقه اجتماعی برای کادر درمان تفاوت ندارد و این مهم ارزش والای خدمات بهداشتی درمانی در کشور را دوچندان کرده است.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی  در مراسم رونمایی از تندیس فرشته مهر مدافعان سلامت اظهار کرد: کرونا به عنوان یک مشکل عمومی باعث شد برای اولین بار کارآمدی، سیاست گذاری و توان نیروهای علمی در تمامی ابعاد ملاک ارزیابی شود.

 

 

وی با اشاره به شکل گیری ستاد مقابله با کرونا در کلان شهرتهران به فرماندهی دکتر زالی از توفیقات و کارآمدی فعالیت های این ستاد در مقابله با همه گیری ویروس کووید 19 خبر داد و گفت: عملکرد مطلوب کشور در راستای پیشگیری از کووید 19 در ابعاد ملی و بین المللی ثبت و ضبط  خواهد شد.

 

استاندار تهران با اشاره به شرایط خاص، تراکم جمعیت و اتباع رسمی و غیررسمی شهر تهران،  پیچدگی های تهران را به لحاظ کنترل کرونا یادآور شد و افزود: از آغاز شیوع کرونا ثبت نام در سامانه سیب از 10 درصد به بیش از 81 درصد رسید که این اقدام موثر شایسته قدردانی است.

 

دکتر محسنی بندپی در ادامه با تاکید بر اثربخشی  و کارآمدی فعالیت های سفیدپوشان عرصه سلامت اظهار کرد:  سیستم بهداشت و درمان کشور کارنامه درخشانی در اپیدمی کووید 19 از خود نشان داد.

 

استاندار تهران گفت: در اولین روزهای اپیدمی کرونا کمتر از 48 ساعت 2 هزار تخت بستری، 500 تخت در نقاهتگاهها با کمک نیروهای سپاه و ارتش تجهیز شد، این اقدامات در سطح دنیا کم نظیر است.

 

دکتر بندپی از برداشته شدن بروکراسی های اداری دادگستری و بازرسی در مسیر ارائه کنندگان خدمات بیمارستانی در جریان کنترل کرونا خبر داد و تصریح کرد: در کشور ما میانگین فوت شدگان در بین معلولان و سالمندان از نرم جهانی پایین تر است و این مهم نشان ازتوجه سیستم بهداشت درمان به سلامت  همه گروهها و آحاد  جامعه است.

 

به گفته دکتر بندپی:  عدالت در تمام مراحل مبارزه با کرونا در کشور جاری و ساری است به شکلی که درمان هیچ بیماری با هر جنسیت، سن، تابعیت و طبقه اجتماعی متفاوت برای کادر درمان تفاوت نکرد و این مهم ارزش والای خدمات بهداشتی درمانی را دوچندان کرده است.

 

استاندار تهران با بیان این که به همت دکتر زالی 2 هزارو 500  تخت ویژه و 7 هزارو 500 تخت عادی در اختیار بیماران مبتلا به کرونا در تهران قرار گرفت افزود: افزایش حساسیت عمومی به ویروس کووید 19، عدم اطمینان کاذب به مردم و جلوگیری از عادی سازی باعث شد تا کرونا به میزان قابل توجهی کنترل شود.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق

 

 

 


١٤:٣١ - جمعه ٩ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٥٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٦٣