صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رویش جوانه های امید در دل کرونا-2/طعم شیرین زندگی در سخت ترین روزهای کرونایی

 

شیرینی این روزهای سخت کرونایی در این است که، این روزها همه با هر پست و مقامی و هربضاعتی با یک هدف مشخص  و یک رنگ برای سالم ماندن مردم کارو تلاش می کنند.


 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، از زمانی که پای ویروس کرونا به کشور باز شد، گروه‌های جهادی نیز با انجام اقدامات مختلف در حال مقابله با ویروس کرونا و همیاری با مدافعان سلامت هستند.

 

 

برای دیدن قسمت اول گزارش رویش جوانه های امید در دل کرونا اینجا را کلیک کنید

 

کووید 19 با همه ی مصیبت ها و سختی هایی که همراه خود به کشور آورد، اما در پشت پرده اتفاقات خوبی را رقم زد.

 

 اتفاقاتی که شاید پیش‌تر تا این حد دیده نمی‌شد، خدمات گروه‌های مختلف جهادی و خیرین در گوشه گوشه کشور در برابر ویروس کرونا، همان اتفاق خوبی است که به این بار استثناً به لطف کرونا رخ داد.

 

از اهدای ست گان پزشکی تا حمایت از مادران باردارو کودکان

 

در همین خصوص فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از خط تولید تجهیزات بهداشتی حفاظت فردی و خط تولید خودرو در شرکت ایران خودرو بازدید کرد.

 

دکتر زالی یکشنبه 31 فروردین ماه در بازدید از خط تولید شرکت ایران خودرو اظهار کرد: گروه صنعتی ایران خودرو فراتر از پروتکل های بهداشی درراستای سلامت کارکنان و محیط امن تولید در مقابله با ویروس کرونا عمل کرده است و این امرباید الگویی برای دیگر صنایع کشور باشد.

 

وی با ابراز خرسندی از همکاری مجموعه های صنعتی در شهر تهران عنوان کرد:خوشبختانه مجموعه هایی مانندایران خودرو با درک مسئولانه شرایط ملی که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی داریم، با نیازسنجی منطقی سعی کردند با رعایت پروتکل های استاندارد، لوازمی که مورد نیاز تیم پزشکی است را تامین و تدارک ببینند.

 

 

دکتر زالی تاکیدکرد : اقدامات ضد کرونایی ایران خودرو به صورت خلاقانه صورت گرفته است ومباحثی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، ممانعت از تراکم جمعیتی، توجه به رعایت پروتکل های فردی، استفاده از لوازم حفاظتی و روش های جدید که به حفظ فاصله فیزیکی افراد کمک می کند و به این ترتیب امکان تماس میان افراد به صورت چشم گیری کاهش پیدا کرده و محیطی ایمن فراهم شده است.

 

همچنین با حضور فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران حدود 10 هزار ست گان پزشکی تولیدی شرکت ایران خودرو به مراکز درمانی در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت اهدا شد.

 

فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم تحویل 10 هزار ست گان پزشکی به مراکز درمانی کشور گفت: این گروه صنعتی در راستای ایفای وظیفه مسئولیت اجتماعی خود در سنگر تولید، کمک به شبکه بهداشت در مقابله با ویروس کرونا را در اولویت کاری خود قرار داده است.

 

وی افزود: ایران‌خودرو ضمن گرامی‌داشت ایثارگران عرصه سلامت، اهتمام خود را در پیوستن به پویش همدلی با کادر درمانی و مردم اعلام کرده است.

 

مقیمی تصریح کرد: شرکت مهرکام پارس یکی از شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو تاکنون 392 هزار ماسک تنفسی تولید کرده و در اختیار شرکت‌های مختلف قرار داده است.

 

وی اظهار امیدواری کرد: در سال جاری بتوانیم ضمن حفظ سلامت کارکنان و خانواده‌های آنان به راهبردهای تعیین شده در تولید و تحویل خودرو به مشتریان نیز دست یابیم.

 

اهدای بسته های حمایتی به مادران باردار و کودکان زیر 5 سال در شهرستان فیروزکوه

 

با همکاری انجمن نیکوکاری حامیان سلامت  مادر و کودک بسته های معیشتی بین خانواده های نیازمند دارای کودک زیر 5 سال و مادر باردار در شهرستان فیروزکوه توزیع شد.


ین اقدام  در راستای حمایت از کودکان زیر 5 سال و مادران باردار خانواده های کم برخورداری صورت گرفت  که مبتلا به سوء تغذیه هستند .

 

با توجه به این که سوء تغذیه باعث ضعف سیستم ایمنی شده و  فرد را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کرونا ویروس قرار می دهد، شبکه با جلب حمایت خیرین اقدام به تهیه و توزیع بسته های معیشتی برای این خانواده ها کرد.


براساس این گزارش  با کمک خیریه حامیان سلامت  مادر و کودک سبدهای حمایتی محتوی مایحتاج ضروری خانواده ها شامل  مرغ ، ماکارونی ، برنج ، تخم مرغ ، پنیر ، عدس ، لوبیا ، سویا ، شکر ، روغن ، سیب زمینی و ...  به خانواده های معرفی شده از سوی مراکز و خانه های بهداشت اهدا شد.


همچنین در این بسته های حمایتی با هدف افزایش آگاهی  این خانواده ها بروشورهایی نیز با مضامین راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویژه سالمندان ،مادران باردار ،کودکان و تغذیه در ارتباط با پیشگیری از کرونا  قرار داده شد.


 

با مشارکت خیرین 50 دستگاه BIPAP  به دانشگاه های علوم پزشکی کشور اهدا شد

 

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حمایت خیرین اقدام به تامین تجهیزات بیمارستانی مورد نیاز بیمارستان های درمانگر بیماری کرونا در سطح کشور و استان تهران کرد.

 

در این اقدام 50 عدد دستگاه BIPAP مارک فیلیپس به پیشنهاد معاونت درمان دانشگاه توسط معاونت درمان وزارت بهداشت و هیات امنای ارزی در سطح 13 دانشگاه علوم پزشکی به تناسب نیاز توزیع شد.

 

این اقدام با همکاری معاونت درمان دانشگاه و حمایت های بشر دوستانه گروه صنعتی گلرنگ انجام شده و دستگاه های مذکور در بین دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، تهران، قم، گیلان، کاشان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، گلستان، مازندران، کردستان و اراک توزیع شده است.

 

اهدای دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان های زعیم پاکدشت و شهید ستاری قرچک

 

همچنین معاونت درمان دانشگاه در ادامه همکاری خود با خیرین سلامت اقدام به خرید و اهدا دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی به ظرفیت 600 لیتر در دقیقه به بیمارستان های زعیم پاکدشت و شهید ستاری قرچک کرد.

 

معاونت درمان با همکاری گروه صنعتی گلرنگ و حمایت های فرمانداری شهرستان پاکدشت دستگاه مذکور را برای بیمارستان زعیم تهیه و در اختیار بیمارستان های درمانگر بیماری کرونا ( کویید 19 ) قرار داد.

 

همچنین گروه صنعتی گلرنگ، تامین قسمتی از هزینه خرید اکسیژن ساز بیمارستان شهید ستاری قرچک را نیز متقبل شده است.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق

 

 


١١:٢١ - شنبه ١٤ تير ١٣٩٩    /    عدد : ٩٣٩٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٤