صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آشنایی کارکنان دانشگاه با مفهوم و راهکارهای افزایش خود آگاهی

کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مفهوم و راهکارهای افزایش خودآگاهی آشنا شدند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی، در وبینار خودآگاهی که به همت مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان ویژه کارکنان دانشگاه برگزار شد، عدل پرور روانشناس و مدرس این کارگاه مجازی اظهار کرد: خودآگاهی به قابلیت نگاه کردن به درون، تفکر عمیق درباره رفتارها و اینکه رفتارها تا چه حد با استانداردها و ارزش‌های شخصی ما هماهنگ هستند، مربوط می‌شود.

 

 

وی افزود: روشن است که خودآگاهی در زندگی حرفه‌ای و شخصی ما مهم است. همان‌طور که تحقیقات نشان داده است بین شناخت از خود و کارایی بالا در مدیران استحکام بالایی وجود دارد. وقتی از حالات درونی خود و احساسات همکاران درک بالایی وجود داشته باشد کارایی بالا می‌رود به خصوص که در فعالیت‌های گروهی پیشرفت محسوس است.

 

این مدرس ادامه داد: افزایش خودآگاهی علاوه بر فواید مثبت و بلندمدت در مسیر شغلی، بر سلامت و شادکامی شما نیز تأثیرگذار است.

 

در بخش آموزش نظری این وبینار، به تعاریف مرتبط با خودآگاهی، مراحل کسب خودآگاهی و در بخش عملی نیز به مفاهیم درون‌نگری، دید شخصی، داستان زندگی، ارزش‌های شخصی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف پرداخته شد.

 

همچنین در بخش دیگری از این وبینار به عناوینی از جمله: مفهوم‌سازی خودآگاهی و سلامت روان، آموزش مبانی فیزیولوژیکی خودآگاهی و قدرت درک و پردازش اطلاعات محیط و واکنش به آن‌ها، آموزش فن‌های کاربردی جهت تمرین شخصی برای مفاهیم نظری و عینی سازی و ... اشاره شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7703م.ر

 


١٥:٤٣ - دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩    /    عدد : ٩٤٣٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٦