صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین "درس نامه بالینی کاردرمانی" به چاپ رسید


 اولین کتاب درسنامه بالینی كاردرماني  نوشته دکتر نوید میرزاخانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همکاران منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این درسنامه توسط دکتر نوید میرزاخانی مدیر گروه کاردرمانی دانشکده علوم توانبخشی شهیدبهشتی ، دکتر مهدی علیزاده زارعی از اساتید دانشگاه ایران و ابراهیم محمودی دانشجوی رشته کاردرمانی نگاشته شده است.


 کتاب مذکور که مورد تاييد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  و انجمن  کاردرمانی است، توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتشار یافته است.


این کتاب دارای 115 صفحه و مشتمل بر سه فصل است که فصل اول کتاب به تشریح اختلالات تکاملی کودکان پرداخته و در فصل دوم نیز درخصوص  اختلالات جسمی حرکتی و در فصل سوم درخصوص سلامت روان بحث و بررسی صورت گرفته است.


 به گفته مولفان ارتقای سلامت و رفاه در زندگی حق اساسی هر انسانی محسوب می شود و متخصصان کاردرمانی به صورت حرفه ای در راستای توانمندسازی سلامت جسم و روان افراد از نوزادی تا سالمندی تلاش می کنند.


به گزارش فدراسیون جهانی کاردرمانی در طی پنج سال گذشته آمار  کاردرمانگران در جهان افزایش داشته است و هم اکنون ۳۰۰ هزار متخصص این رشته در ۶۲ کشور جهان وجود دارند .


گرچه اغلب این کاردرمانگران در کشورهای آمریکا، انگلیس و اسکاندیناوی مستقر  هستند اما با توجه به ارتقا و پیشرفت کاردرمانی در حیطه های مختلف و نیاز جوامع، کاربرد مدل ها و دامنه  مداخلات درمانی این رشته روز به روز گسترش بیشتری یافته است.


کاردرمانگران با توجه به فعالیت های گسترده در عرصه های بالینی، جسمی حرکتی، اختلالات تکاملی کودکان و سلامت روان همواره نیازمند مرور اطلاعات تئوری هستند کهبه منظور سهولت دسترسی آنان به منابع این  درسنامه بالینی  تهیه شد تا در اختیار  تمام درمانگران قرار گیرد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه کتاب می توانند با انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به شماره تلفن  ۲۲۴۳۷۸۸۳ تماس بگیرند.

برای مشاهده صفحات اولیه این کتاب اینجا کلیک کنید.


انتهای پیام/
کدخبرنگار: 7700 س.ع


 


١٠:٥٢ - دوشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٧٧٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٣