صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ابهام زدایی از نحوه اجرای قوانین بازدازنده کرونایی، شرط اجرای بی نقص این طرح است

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران، یکی شدن برون دادها برای اجرای قوانین بازدارنده عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ابهام زدایی از نحوه اجرای قوانین را از شروط اصلی اجرای بی عیب و نقص این طرح دانست.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا که شنبه سوم آبان ماه با حضور مقامات انتظامی و سپاه و نمایندگان دستگاههای نظارتی و بهداشتی تهران برگزار شد، ضرورت اجرای قوانین بازدارنده و جدی تر برای مهار کرونا را مورد تاکید قرار داد.

 

 

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران مناطق پرتراکم تهران به لحاظ جمعیت، مترو، اتوبوس ها، فروشگاهها و پاساژهای بزرگ، فروشگاههای زنجیره ای مواد غذایی رانقاط  آلوده و داغ ترین قسمت های شهرو استان تهران به لحاظ گسترش اپیدمی کرونا معرفی کردو ضرورت مداخلات جدی تر برای قطع زنجیره ویروس را در این مناطق خواستار شد.

 

دکتر زالی اعمال قوانین مربوط به جرائم عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی مهار کرونا را در سریعترین زمان ممکن ضروری دانست وگفت: این طرح بزودی در کلان شهر تهران و بصورت پایلوت اجرایی خواهد شد و نتایج آن برای اجرا در سایر نقاط کشور به ستاد ملی مقابله کرونا ابلاغ می شود.

 

به گفته فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران، یکی شدن برون دادها (برای اجرای قوانین بازدارنده عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی) و ابهام زدایی از نحوه اجرای قوانین، یکی از شروط اصلی اجرای بی عیب و نقص این طرح است.

 

 

ایجاد وحدت رویه نظارتی با اجرای گشت های مشترک با همکاری نمایندگان نیروهای انتظامی و نظامی، بهداشتی و بسیج از جمله  مواردی بود که دکتر زالی برای مهارکرونا بر ضرورت شکل گیری و اجرای آن تاکید کرد.

 

وی  از ردیابی و شناسایی نقاط آلوده کلان شهر تهران به لحاظ شیوع کرونا خبر داد وگفت: باید تمرکز و نقطه هدف اولیه گشت های نظارتی و بازدارنده، معطوف به نقاط آلوده تهران باشد.

 

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران در ادامه گزارش کاملی از رصد رفتارسنجی مبتلایان، تردد بیماران، پراکندگی تردد افراد مبتلا در دوران نهفتگی ومقایسه تراکم جمعیتی برای مهار و شناسایی نقاط پر خطر و آلوده تهران ارائه داد.

 

وی در ادامه با اشاره به این که نانوایی های با حداکثر رعایت 35 درصدی فاصله گذاری اجتماعی بیشترین میزان شکایات مردمی را به خود اختصاص داده اند خاطرنشان کرد: باید برای کاهش اپیدمی کرونا آموزش فاصله گذاری اجتماعی صف های  نانوایی ها بصورت جدی تر در دستور کار باشد.

 

دکتر زالی در بخش دیگری از روند شیوع کرونا در تهران ابراز نگرانی کرد و افزود: متاسفانه آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا  در تهران سه رقمی شده ، بستری شدگان از مرز 6 هزار نفر گذشته اند و شمار بیماران بدحال روز به روز رو به افزایش است، این بالاترین رکورد تهران ازآغاز اپیدمی کرونا تا به امروز است.

 

وی تراکم بالای جمعیت تهران را یکی از مهمترین عوامل افزایش بار بیماران عنوان کرد وگفت: بیشترین نگرانی به لحاظ افزایش شیوع بیشتر کرونا مربوط به تهران است.

 

 

تشکیل کمیته عملیاتی روانی مشترک، اعمال مداخلات جدی تر، اعمال محدودیت هایی نظیر اجرای طرح زوج و فرد برای برخی مشاغل، توزیع ماسک ارزان قیمت، ضدعفونی نقاط داغ و پرتردد از دیگر مواردی بود که دکتر زالی برای کاهش اپیدمی به آن اشاره کرد.

 

دکتر زالی با بیان این که استفاده از ماسک به تنهایی برای مهار کرونا کفایت نمی کند، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، افزایش واگن های قطارهای شهری، افزایش و تقویت  10 درصدی ظرفیت ناوگان اتوبوس رانی را راه حل موثری برای کاهش انتشار ویروس کرونا دانست.

 

وی با اشاره به مسئولیت های خطیر بخش های مختلف نظامی و انتظامی کشور از شیوع همه گیری کرونا تا به امروز، کارنامه و تلاش های این مجموعه های مخلص را درعرصه مقابله با ویروس کووید 19 درخشان، افتخار آمیزو ستودنی توصیف کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این جلسه مواردی نظیر نحوه اجرای گشت های مشترک، بررسی وظایف عملیاتی کمیته ها، ضرورت ارتقا سواد سلامت از طریق رسانه ها عمومی، اعمال قوانین بازدارنده و سخت گیرانه تر برای مهار کرونا و ممنوعیت خدمت رسانی به افراد فاقد ماسک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق    

 

 

 

 

 

  

 

 

   

 


١٦:٥٦ - شنبه ٣ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٩٧٨٨١    /    تعداد نمایش : ١٥٩