صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش محدودیت ها و بازگشایی ها باید با شکیبایی صورت گیرد

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت با توجه به شرایط خاص و ناپایدار تهران تاکید کرد تصمیم گیری درخصوص کاهش  محدودیت ها و بازگشایی ها باید با شکیبایی صورت گیرد ودرصورت ایجاد تغییرات فزاینده شاهد بازگشت مجدد محدودیت ها خواهیم بود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفت و گوی زنده خبری امشب  شرایط  تهران را شکننده، بی ثبات و ناپایدار ذکر کرد.

دکتر زالی در ادامه گفت: با  ‌تلاش شهروندان در طی هفته گذشته شاهد تغییرات شگرفی در وضعیت بیماری کرونا در تهران بودیم اما به دلیل ناپایداری و شرایط خاص تهران ممکن است هر لحظه با تغییرات جدیدی در پایتخت روبرو شویم.

وی با اشاره به آمار 24 ساعت گذشته وضعیت بستری بیماران کرونایی در بیمارستانها اظهار کرد: امروز ۲۹۷ بیمار جدید با تشخیص کرونا  در بیمارستان‌های استان تهران بستری شدند که از این تعداد ۱۱۰ بیمار در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

به گفته دکتر زالی در حال حاضر مجموعا ۱۸۹۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که ۸۰۰ نفر آنان در بخش‌های ویژه بستری تحت مراقبت قرار دارند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: هر گونه شتابزدگی، عدم نظارت و تغییر در وضعیت پرشتاب و ریتم فعالیت جدید شهری می تواند باعث بروز مشکلات شود. بنابراین با توجه به شرایط خاص تهران باید با شکیبایی درخصوص کاهش محدودیت ها و بازگشایی ها تصمیم گیری کنیم.

دکتر زالی شرایط تهران را ناپایدار برشمرد و یادآور شد که درصورت ایجاد تغییرات فزاینده مجددا  شاهد بازگشت محدودیت ها خواهیم بود.

وی با اشاره به  این که وزارت بهداشت همواره تاکید دارد هرگونه تغییر در اعمال محدودیت ها باید با یک شتاب منطقی تر و پرهیز از عجله انجام شود خاطرنشان کرد: برای تصمیم گیری درخصوص اعمال محدودیت ها در تهران قرار شده است که وضعیت شاخصها در طول هفته جاری در انتهای هر روز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و تا قبل از پایان هفته اطلاعات دقیق و تفصیلی را به وزارت بهداشت منعکس کنیم تا در مورد هفته آتی تصمیمات مقتضی صورت گیرد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


٢٢:١٤ - دوشنبه ٢٢ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٢١٣