صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش آمار ابتلا به کرونا در کشور؛ مرهون اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، با اشاره به تاثیر اجرای طرح محله محور حاج قاسم سلیمانی در کاهش میزان مبتلا و مرگ و میر در کشور به ویژه در پایتخت، در خصوص استمرار اجرای این طرح ابراز امیدواری کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در رزمایش قرارگاه پدافند زیستی منطقه ۲۱طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار، با اشاره تحقق منویات مقام معظم رهبری و به کارگیری روشی موثر در ردیابی موارد جدید ابتلا، در قالب اجرای این طرح اجتماعی و محله محور، اظهار کرد: این خدمت پیوسته و مستمر طی این دوماه،  تجلی اراده بلند تمامی دست اندرکاران طرح حاج قاسم سلیمانی است.

 

وی ادامه داد: مهمترین دستاورد این طرح ملی به خصوص در استان تهران، همگرایی و تعامل سازنده نهادهای مدیریتی، سیاسی، انتظامی و بهداشتی است. همه عزیزان در این طرح با تقابلی ستودنی در راه اهداف ملی گام بر می دارند و امروز شاهد این ممارست تیمی ارزشمند هستیم.

 

دکتر زالی تبلور همگرایی جمعی در ذیل طرح سردار حاج قاسم سلیمانی، در طول چند سال اخیر را بی سابقه دانست و گفت: در منطقه ۲۱نیز همچون سایر مناطق استان، همگرایی بی بدیلی را میان سازمان آموزش و پرورش منطقه، بسیج، هلال احمر، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت شاهد هستیم. البته نکته قابل تقدیر پوشش صد درصدی جمعیت این منطقه در قالب این طرح محله محور است.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، کاهش چشمگیر آمار مرگ و میر و ابتلا در کشور و به ویژه در پایتخت طی دو ماه اخیر را رهین و وام دار اجرای طرح سردار حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد و افزود: در تهران از ابتدای آذرماه تا کنون، شاهد کاهش ۷۹درصدی در آمار مرگ و میر، ۷۱درصدی در آمار مراجعه بیمارستانی و ۷۶درصدی در آمار مراجعه روزانه افراد به مراکز بهداشت و درمان بوده ایم. همچنین در این بازه زمانی در میزان بستری در بخش مراقبت های ویژه، کاهش ۴۱درصدی گزارش شده است.

 

 

دکتر زالی تصریح کرد: این کاهش آمار در هفته های دی ماه نیز پیوسته و پویا ادامه داشته به طوری که در هفته سوم نسبت به هفته دوم دی ماه ۷.۵درصد کاهش در میزان مرگ و میر و ۱۱.۵درصد در میزان بستری گزارش شده است.

 

وی در پایان ضمن تقدیر از همراهی های تمامی نهادهای دست اندرکار اجرای این طرح محله محور، عنوان کرد: باید قدرشناس مردم فهیم هم باشیم که با رفتار ستوده مدنی و شهروندی همراه مجریان و تیم های حمایتی طرح شدند. اوج توفیق طرح ردیابی بیماران در زمان کاهش آمار حاصل می شود، امیدواریم اجرای این طرح کماکان با نشاط ادامه داشته باشد.

 

سردار حسن زاده، فرمانده سپاه حضرت محمد سول الله تهران، در این رزمایش ضمن تقدیر از دستگاه های خدمت رسان در طرح محله محور سردار حاج قاسم سلیمانی و تمام تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی عنوان کرد: نیروهای بسیجی در قالب این طرح اقدامات ارزشمندی انجام دادند.
 
وی با اشاره به توفیقات این طرح، بیان کرد: دو هفته پیش در جلسه ای که با حضور فرمانده کل سپاه، وزیر بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، دکتر نمکی با اشاره به پیش بینی ها و برآوردها در سراسر دنیا به ویژه ایران و وضعیتی که ممکن بود در دی ماه شاهد آن باشیم، اعلام کرد برخلاف سایر کشورها، این برآوردها در ایران به حقیقت نپیوست و ما شاهد کاهش آمار ابتلا بودیم.
 
سردار حسن زاده عنوان کرد: بی شک با دنبال کردن طرح محله محوری سردار خاج قاسم سلیمانی، این توفیقات را کسب کرده ایم. البته از همان ابتدا برای ما روشن بود که این طرح نتیجه می دهد.
وی در پایان از تلاش های کادر بهداشت و درمان و خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا و هدایت هوشمندانه دکتر زالی تقدیر و تشکر کرد.

 

پس از این رزمایش، دکترزالی و سردار حسن زاده از گروه صنعتی مینو و شرکت خودروسازی سایپا که از ظرفیت های آنان نیز برای مشارکت در اجرای طرح شهید سلیمانی بهره گرفته شده است، بازدید کرده و در جریان اقدامات بهداشتی انجام شده در آن ها برای مبارزه با کرونا پرداختند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7702ی.ق


١٠:٥٢ - سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٧