صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش 6.7 درصدی مراجعان کرونایی به بخش های سرپایی درمانی

فرمانده ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونای بستری شده در بخش های عادی و ویژه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  sbmu، دکتر زالی در گفت و گوی زنده امشب شبکه خبر و اخبار تهران با اشاره به وضیعت کرونا در پایتخت گفت: برای اولین بار در طول روزهای اخیر تعداد بیماران بستری جدید کرونایی در تهران از مرز 300 گذشت و به 309 نفر رسید که 131 نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند .

 

وی همچنین از مراجعه 1970 بیمار سرپایی به بخش های درمانی  در شبانه روز گذشته در تهران خبر داد که نسبت به روز قبل 6.7  درصد افزایش داشته است.

 

دکتر زالی افزایش نسبی آمار بیماران جدید کرونایی را حاکی از یک خیز ملایم  آماری دانست که باید در روزهای آتی مورد بررسی و رصد قرار گیرد . به گفته وی این خیز آماری ممکن است یک تموج گذرا باشد ولی  اگر در 48 ساعت آتی همین روند افزایشی ادامه یابد می تواند زنگ خطر جدی برای تهران باشد.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت تغییر آمار در مراجعان سرپایی بخش های درمانی را زودرس ترین علایم افزایش شیوع بیماری کرونا برشمرد و افزود: معمولا اولین شاخصی که در تهران دچار تغییر می شود میزان مراجعان سرپایی به بخش درمان است .

به گفته دکتر زالی در حال حاضر مجموعا 1800 بیمار کرونایی در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران  بستری هستند که 730 نفر از آنان  در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار دارند که این آمار نسبت به روزهای قبل کاهش داشته است.

 

وی خاطرنشان کرد:  تنها شاخص هایی که در طی شبانه روز گذشته تغییر داشته است تعداد موارد جدید مبتلا به کرونای بستری شده در بخش های عادی و مراقبت های ویژه است که درصورت عدم تکرار خیلی اهمیت ندارد اما اگر در 48 ساعت آینده نیز این آمار کماکان رو به  افزایش باشد می تواند به عنوان زنگ خطر جدیدی برای همان شکنندگی و ناپایداری شرایط تهران محسوب شود.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١٩:٣٢ - چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٧٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٩