صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دست کودک 2 ساله در چرخ گوشت/ تیم درمانی بیمارستان امام حسین به موقع وارد عمل شدند

دکتر حاتم آبادی متخصص طب اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) در خصوص حادثه گیر کردن دست کودکی در چرخ گوشت و انتقال وی به بیمارستان امام حسین، گفت: پس از انجام اقدامات لازم با همکاری نیروهای اورژانس و آتش نشانی و کادر درمانی بیمارستان، کودک با حال عمومی مساعد مرخص شد.
دکتر حاتم آبادی گفت: پسر بچه 2 ساله به علت وارد کردن دست راست خود به داخل چرخ گوشت توسط اورژانس تهران و آتش نشانی شامگاه شنبه 18 فروردین به اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) ارجاع شد. با توجه به اهمیت مورد، بلافاصله تیم طب اورژانس، ارتوپدی و جراحی بر بالین کودک حاضر شدند .
وی ادامه داد: با توجه به جراحات وارده به انگشتان این کودک خردسال و نیاز به کمک‌های حیاتی بیمارستانی و به منظور جدا سازی انگشتان دست که توسط چرخ گوشت بلعیده شده بود ، پس از انجام بی دردی توسط گروه طب اورژانس در حالتی که کودک sedate (خواب آلود) بود، اکیپ عملیاتی اتش نشانی در حضور پزشکان و با دستگاه مینی فرز و هیدرولیک مخصوص با توجه به سخت بودن آلیاژ بدنه و تیغه چرخ گوشت اقدام به برش و آزاد سازی انگشتان دست کودک از میان چرخ دنده‌های دستگاه کردند.
به گفته این متخصص طب اورژانس، تیم درمان بیمارستان در عرض کمتر از سه ساعت، تمامی اقدامات درمانی را در محل اورژانس بیمارستان انجام دادند و کودک با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شد.
وی در پایان یادآور شد: تیم آتش نشانی این نکته را متذکر شدند که در زمان وقوع احتمالی چنین حوادثی، والدین ضمن حفظ خونسردی و اطلاع سریع و دقیق حادثه به سازمان آتش نشانی، خود به هیچ عنوان اقدام به جداسازی دست کودک نکنند و حتی‌المقدور در لحظات اولیه با حمل همان وسیله حادثه دیده را به مراکز درمانی منتقل کنند
 


٠٩:٣٠ - سه شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٢٤٥    /    تعداد نمایش : ٦١٤