صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

یک گام عملی در همکاری های علمی با فرانسه/ دیپلم پایان دوره متخصصان طب اورژانس اهدا شد

متخصصان طب اورژانس اعزامی به کشور فرانسه که موفق به گذراندن دوره کوتاه مدت طب اورژانس در بیمارستانهای AP-HP فرانسه شدند، دیپلم پایان دوره خود را دریافت کردند.
این مراسم 9 اردیبهشت ماه با حضور دکتر اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت بهداشت، دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر فیضی معاون امور بین الملل، دکتر توکلی رییس انجمن طب اورژانس کشور، دکتر حشمتی رییس انجمن همکاری های پزشکی ایران و فرانسه، میربها معاون علمی سفارت فرانسه وبونته رایزن علمی سفارت فرانسه، به همت معاونت بین الملل و اتاق همکاری های علمی و پزشکی دانشگاهی ایران فرانسه برگزار شد.
دکتر لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت بهداشت در این مراسم اظهار داشت: برگزاری این دوره که بصورت عملی برگزار شد نقش موثری در همکاریهای ایران و فرانسه در حوزه سلامت، افزایش کارآمدی و کاهش هزینه ها ایفا خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب که تحقیقات علمی خصوصا در حوزه سلامت نباید متاثر از وقایع سیاسی باشد اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد برقراری ارتباط علمی بیشتری میان دوکشور ایران و فرانسه باشیم. 
دکتر فیضی معاون اموربین الملل دانشگاه در این مراسم با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره تخصصی گفت: در راستای توسعه روابط بین الملل و با هدف دستیابی به یک مسیر شفاف و همچنین تقویت و تحکیم روابط ایران با فرانسه در حیطه علوم پزشکی بویژه در سطح دانشگاههای دوکشور دوره طب اوررژانس برگزار شد.
وی همچنین در خصوص تاریخچه تاسیس اتاق همکاریهای علمی و پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه اظهار داشت: این مرکز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاسیس و در تاریخ 18 تیرماه سال 96 با حضور سفیر فرانسه در ایران و جمعی از اساتید و محققان دو کشور افتتاح شد.
دکتر فیضی در ادامه سخنان خود به اعزام یک هیات از متخصصان اورژانس به کشور فرانسه در مهرماه 1396 اشاره کرد و گفت: این متخصصان به پیشنهاد روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور و با تایید سازمان اورژانس کشور انتخاب شدند.
معاون امور بین الملل دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: این  workshopاورژانس در بیمارستانها و مراکز اورژانس پیش بیمارستانی AP-HP فرانسه از جمله COCHIN، Necker، Stage hospital، pitie-Salpetriere، de dieu  از 11 تا 19 نوامبر 2017 صورت برگزار شد.
در این دیدار دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه ضمن ارائه توضیحات مبسوطی در خصوص نحوه تشکیل اتاق همکاریهای علمی و پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه و همچنین نحوه بازدید از مراکز بهداشتی درمانی و آموزشی کشور فرانسه و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه رنه دکارت ارائه داد.
وی گفت: در بازدید رییس دانشگاه و هیات همراه از این دانشگاه؛ مراکز آموزشی مهارتهای بالینی، آزمایشگاههای متمرکز و سیستم نپوماتیک انستیتوکوشن، مرکز چک آپ بیمارستان نکر، مرکز جامع آموزشی پیشرفته با تکنولوژی سیمولاتور، خانه سولن(مرکز نوبالغین و نوجوانان)، گروه بیمارستانی آسیستانس پوبلیک بازدید و ضمن معرفی توانمندی ها و پتانسیل های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از نزدیک با امکانات و رفیتهای مراکز فوق الذکر آشنا شدند.
دکترضیایی با اشاره به این که دانشگاه رنه دکارت یکی ازدانشگاههای زیر مجموعه آسیستانس پابلیک می باشد که با 33 هزار و 500 دانشجو بعنوان مهمترین سیستم دانشگاهی بیمارستانی فرانسه نیز محسوب می شود خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای این سفر امضای تفاهم نامه همکاری با این دانشگاه در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی، برنامه های آموزشی مشترک، جابجایی اعضای هیات علمی و جابجایی دانشجو است.
وی گفت: یکی دیگر از دستاوردهای این سفر توافق اولیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه رنه دکارت در مورد پروژه دیپلم مشترک اورژانس بین دو دانشگاه جهت تربیت نیروهای متخصص رشته اورژانس بود.
شایان ذکر است در این مراسم دکتر حسن واعظی، دکتر نادر توکلی، دکتر روزبه رجایی غفوری، دکتر پیمان اسدی، دکتر پیمان نامدار، دکتر محمدرضا مونسان، دکتر علی لباف، دکتر فرزین خوشنودی، دکتر حمیدکریمان، دکتر کیهان گلشنی، دکتر سیدحسین حسینی دورانی، دکتر رضا عزیزخانی و دکتر علی ارحملی دیپلم پایان دوره کوتاه مدت طب اورژانس در بیمارستانهای AP-HP فرانسه را دریافت کردند.    
 


١٠:٥٥ - دوشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦١٢٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٤٨