صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

از ایده تا کارآفرینی؛ کارشناس بهداشت حرفه ای، قدم در عرصه تولید تجهیزات پزشکی گذاشت

رکاب، کارشناس بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت شرق تهران در خصوص شرکت دانش بنیانی که با هدف تولید تجهیزات پزشکی راه اندازی کرده است، گفت: این شرکت با حمایت مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از سال 93 تاکنون در زمینه تولید ملزومات پزشکی فعالیت می کند و برای 30 نفر اشتغال ایجاد کرده است. 
اسماعیل رکاب متولد 1370 در نقده آذربایجان غربی و دانش آموخته کارشناسی بهداشت حرفه ای و کارشناسی ارشد ارگونومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که به عنوان یکی از کارآفرینان جوان نیز مشغول به خدمت است؛ درباره فعالیت های خود در حوزه تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: علاوه بر فعالیت در مرکز بهداشت شرق، شرکتی دانش بنیان با هدف تولید تجهیزات پزشکی راه‌اندازی کردیم که به تولید البسه بیمارستانی و ملزومات آن می‌پردازد.
وی ادامه داد: این شرکت دانش‌بنیان از طریق مرکز رشد دانشگاه و از سال 93 راه اندازی شد و اکنون با گذشت چهار سال با 30 کارمند مشغول به فعالیت است.
رکاب با اشاره به اینکه هدف از ایجاد هر شرکت دانش بنیان تولید محصول است،  بیان کرد: در ابتدای شروع کار هدف از ایجاد این شرکت دانش بنیان راهبری «ربات کشش دهنده پا» بود که با توجه به سرمایه و ریسک بالا برای این طرح، تولید البسه و ملزومات پزشکی را در دستور کار قرار داده ایم.
کارشناس بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت شرق تهران، گفت: با توجه به شرایط کاری و اقتصادی همچنان تولیدات شرکت در حوزه تجهیزات پزشکی و بیمارستانی است.
وی در خصوص بازار محصولات این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: اکنون محصولات تولیدی خود را به بیمارستان‌های شهدای تجریش، طالقانی، اختر، مدرس، امام حسین در تهران همچنین استان های فارس، آذربایجان غربی ارائه می‌دهیم.
رکاب تصریح کرد: در شرایطی که اغلب واحدهای تولیدی در حال تعطیل شدن هستند علاوه بر کارآفرینی برای 30 نفر به تولید محصولات داخلی برای بیمارستان ها پرداخته ایم که امیدواریم با حمایت از سوی بیمارستان ها و دانشگاه بتوانیم این مجموعه را همچنان برقرار نگه داریم.
 


١٣:١٣ - چهارشنبه ٩ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٢٨٥٢    /    تعداد نمایش : ٤٠٣