صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

عضو هیئت علمی دانشگاه در فهرست دانشمندان یک درصد برتر علوم پزشکی جهان قرار گرفت

در نتایج جدید رتبه بندی ESI دانشمندان علوم پزشکی کشور، "دکتر امیر محمد مرتضویان" استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای اولین بار به جمع دانشمندان 1درصد برتر پراستناد جهان پیوست.

در نتایج اخیر رتبه بندی دانشمندان، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا که مربوط به ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی نظام رتبه بندی معتبر بین المللی ESI یا Essential Science Indicators می باشد؛ تعداد دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور که در گروه 1 درصد دانشمندان پراستناد دنیا قرار گرفته اند، به ۴۹ نفر افزایش یافته و در این فهرست سه نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حضور دارند که دکتر سید امیر محمد مرتضویان استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  برای اولین بار به جمع دانشمندان 1درصد برتر پراستناد کشور پیوسته است.

مبنای این رتبه بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه اطلاعاتیISI Web of Sciences در فاصله 10 سال و 12 ماه از اول ژانویه ۲۰۰۷ تا پایان دسامبر ۲۰۱۷ بوده و اطلاعات آن هر دوماه یکبار به روز می شود. این اطلاعات در سایت  نظام رتبه بندی ESI به آدرس https://esi.incites.thomsonreuters.com  نیز در دسترس است.

لازم به ذکر است دکتر سید امیر محمد مرتضویان استاد پایه 19 دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور می باشد که در سن 38 سالگی به درجه استادی ارتقا یافته است. همچنین تعداد استنادات به مقالات "دکتر مرتضویان" درپایگاه H-index 23 و کل مقالات وی در scopus (اسکوپوس) 116 و کل استنادات مقالات ایشان نیز 1380 می باشد.

وی برگزیده حقوقی 5 دوره پی در پی جشنواره علوم پزشکی رازی به عنوان مدیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه (1396-1392) است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین برگزیده حقیقی و رتبه اول جشنواره علوم پزشکی رازی (سال1391) و پژوهشگر برگزیده جشنواره ابوریحان و مخترع برتر این جشنواره نیز می باشد.

شایان ذکر است دکتر فریدون عزیزی و دکتر پروین میرمیران اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با سال ها سابقه پژوهش در حوزه سلامت در این رتبه بندی به عنوان دانشمندان 1 درصد برتر جهان قرار دارند.


١٤:٠٥ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٢٣١    /    تعداد نمایش : ١٥٦٤