صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید معاون درمان دانشگاه بر اجرای برنامه مدیریت بهره برداری از خدمات آزمایشگاهی

دکتر سیدهادی میرهاشمی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشستی با حضور روسای بیمارستان های تابعه، بر ضرورت اجرای برنامه مدیریت بهره برداری از خدمات آزمایشگاهی تاکید کرد.
در این نشست که یکشنبه 20 خرداد ماه توسط اداره امور آزمایشگاه ها برگزار شد؛ معاون درمان دانشگاه با اشاره به هزینه بر بودن آزمایش ها برای بیمارستان و بیماران، تشکیل کمیته های علمی در بیمارستان را یکی از راهکارهای مناسب در نظام مند کردن تجویز یا پیشگیری از تکرار غیرضروری آزمایش های پزشکی عنوان کرد.
وی افزود: مدیریت فرآیند آزمایش ضمن بهبود بهره وری و پیشگیری از اتلاف منابع محدود مالی، امکان برنامه ریزی برای افزایش پوشش خدمات بیمه های پایه در بخش آزمایشگاهی از محل صرفه جویی را فراهم می کند.
دکتر میرهاشمی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ایجاد اختلال در فرآیند تشخیص و مدیریت درمان بیماران و تلاش بر حفاظت مالی در منابع نظام سلامت، باید همه افراد شاغل در بیمارستان برای اجرای این برنامه همفکر و همراه باشند.
دکتر سید محمدرضا یثربی رئیس اداره امور آزمایشگاه ها نیز با بیان مطالبی یادآور شد: دستورالعمل مدیریت بهره برداری از خدمات آزمایشگاهی برای اولین بار بعنوان بخشی از برنامه عملیاتی معاونت های درمان دانشگاه های سراسر کشور تعیین و ابلاغ شده است.
سپس دکتر عبدالرضا جوادی در خصوص برنامه مدیریت بهره برداری ازخدمات آزمایشگاهی، پیرامون چگونگی تدوین و اجرای دستورالعمل مربوطه مطالبی را عنوان کرد.
در خاتمه نشست پس از بیان مشکلات اجرای دستورالعمل توسط رؤسای بیمارستان ها، مقرر شد بیمارستان ها با تشکیل کمیته ای، اطلاعات مربوط به تست های آزمایشگاهی را جمع آوری کنند تا در نشست بعدی تحلیل و بررسی دقیق تر انجام شود.


١٤:٠٢ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٣٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٨٧