صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس پژوهشکده غدد: رشد تولیدات علمی به ویژه در دو دهه اخیرحیرت‌انگیز است

دکتر عزیزی گفت: روند شاخص‌های سلامت در جمهوری اسلامی نظیر مرگ و میر، امید به زندگی و دسترسی‌های بهداشتی طبق آمارهای موجود بهبود قابل توجه‌ای داشته است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر فریدون عزیزی در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم برگزار شد، با اشاره به  تأسیس ستاد انقلاب فرهنگی و شاخه پزشکی آن در سال 1359 دستاوردهای این اقدام مهم را یادآور شد.

وی گزارشی از روند تأسیس دانشکده‌های گروه پزشکی و تعداد دانشجویان، طی سالیان پس از انقلاب ارائه داد و دانش آموختگان کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی و فوق تخصصی و همچنین پیشرفت‌های این حوزه را با گذشته مقایسه کرد.

به گفته دکتر عزیزی روند شاخص‌های سلامت در جمهوری اسلامی نظیر مرگ و میر، امید به زندگی و دسترسی‌های بهداشتی طبق آمارهای موجود، بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته است.

رئیس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه در ادامه توضیحاتی درباره روند خودکفایی آموزش گروه پزشکی در دوران پس از انقلاب اسلامی ارائه داد و ارتقاء قابل ملاحظه شاخص‌ها را یادآور شد.

وی حضور دانشگاه‌های کشور در رده‌بندی معتبر بین‌المللی تایمز که حاکی از پیشتازی ایران در میان تمام کشورهای اسلامی است، را نشانه پیشرفت دانست و گفت: رشد قابل ملاحظه تولیدات علمی به ویژه در دو دهه اخیر حیرت‌انگیز بوده و ایران  در زمینه رشد تولیدات علمی صدرنشین کشورهای اسلامی و حتی جلوتر از برخی کشورهای اروپایی است.

وی رشد پژوهشگران به نسبت جمعیت کشور، علی‌رغم اعتبارات ناچیز پژوهشی را از نکات چشمگیر آماری در عرصه جهانی دانست.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: افزایش تعداد مجلات معتبر علمی، مراکز دارویی و نیز دستاوردهای حوزه دارو از دیگر شاخصه‌های مهم توسعه در تاریخ جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

دکتر عزیزی در خاتمه نگاه کلی به شاخص‌های برون‌دادی توسعه فناوری در کشور و حوزه سلامت را ارائه داد.

انتهای پیام/


٠٩:٥٥ - يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤١٠٣    /    تعداد نمایش : ٣٧٨