صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر کدخدازاده: مهم‌ترین رسالت‌ نظام اسلامی، حفظ آرمان‌های انقلاب است

همزمان با اعیاد شعبانیه و روز جانباز ، مراسم تقدیر از اعضای هیئت‌علمی و کارکنان جانباز دانشکده پزشکی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده روز چهارشنبه 21 فروردین‌ماه در سالن شورای دانشکده برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این مراسم که دکتر طبیبی رئیس دانشکده پزشکی، دکتر کدخدا زاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، اعضای هیئت‌رئیسه دانشکده، دکتر حائری استاد پیشکسوت دانشکده و جمعی از مدیران و مسئولان حضور داشتند، دکتر کرامتی نیا معاون دانشجویی و فرهنگی ضمن عرض خیرمقدم به بزرگواران جانباز و تبریک اعیاد شعبانیه، این روز را بهانه‌ای دانست تا از ایثار و ازخودگذشتگی کسانی که در دوران دفاع مقدس در راه اهداف عالی خود فداکاری کردند ؛ تشکر شود.

دکتر طبیبی روز جانباز را یادآور ازخودگذشتگی کسانی دانست که دلاورانه از دین و شرف اسلامی و انسانی حمایت کردند تا اکنون ما در آرامش و امنیت زندگی کنیم و تمامی این‌ها را مدیون شهدا ، جانبازان و ایثارگران هستیم.

 وی در ادامه افزود: قدردانی از جانبازان و پاسداران میهن در توان ما نیست و حتماً خداوند متعال اجری عظیم برای آن‌ها مقدر نموده است.

رئیس دانشکده در انتهای سخنان خود خاطرنشان کرد جانبازان دانشکده پزشکی جزو کارکنان صدیق و شاخص دانشکده هستند که هم‌اکنون نیز با صبر و پشتکار به ارائه خدمت مشغول‌اند و این نشانه‌ای از روحیه مسئولیت‌پذیری آن‌هاست که می‌تواند الگویی برای همگان باشد.

دکتر کدخدا زاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ادامه ضمن تبریک نوروز و اعیاد شعبانیه، جانبازان را افتخاری بزرگ برای کشور دانست و اظهار داشت: محب بودن و در مسیر ائمه اطهار قدم برداشتن و این نشان باارزش را بر بازو داشتن افتخاری بس بزرگ است ؛ ایثارگری و فداکاری جانبازان بود که باعث شد مملکت از شر دشمنان در امان باشد همان‌طور که هنوزم پاسدارانی هستند که از مملکت اسلامی دفاع می‌کنند و حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم پاسداشت و قدرشناسی از آن‌هاست .

وی در ادامه افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده‌اند؛ "اجر یک جانباز از یک شهید کمتر نیست" ، جانبازان با محدودیت‌ها و مجروحیت‌های فراوان روزگار می‌گذرانند ؛ پس حفظ آرمان‌های انقلاب موضوع مهم‌تر و سخت‌تری است که در شرایط کنونی و با تمام مشکلات اقتصادی و اجتماعی نباید سستی کنیم و بایستی از دل‌وجان مراقب نظام اسلامی باشیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن خصمانه و ابلهانه خواندن اقدامات اخیر دشمنان بیان نمود: تجربه ثابت نموده هرگاه دشمن اقدامی خصم آمیز علیه کشورمان انجام داده ، همبستگی مردم و نظام بیشتر و قوی‌تر شده و این لطف پروردگار است که شامل حال ممکلت اسلامی ما است.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی روحیه رشادت و دلاوری باید بیش‌ازپیش در همه مردم حفظ شود و ارتقا یابد .

دکتر کدخدا زاده در انتهای سخنان خود با تأکید بر جنگ روانی که در فضای مجازی حول مسائل گوناگون ایجاد می‌گردد خاطرنشان کرد: همه باید هوشیار باشیم و سره را از ناسره به‌خوبی تشخیص دهیم تا آرمان‌ها و اهداف اصلی نظام را تا همیشه زنده و جاودان نگه‌داریم.

دکتر حائری استاد پیشکسوت دانشکده پزشکی نیز در مراسم تقدیر از جانبازان اظهار داشت: مؤمنان واقعی باصداقت عهدی با خداوند بستند و ایمان آوردند و سر و جان خود را فدای هدف خود نمودند و جانبازان عزیز از این دسته مؤمنان وفادار هستند. ایشان افزود: خداوند برای برخی از مؤمنان شهادت را مقدر نمود و برای برخی مقدر نمود که بمانند و اهداف خود را نشر دهند و روحیه دلاوری را در اطرافیان حفظ کنند تا بدانیم چه ها کردند و چرا جنگیدند.

در پایان جلسه هرکدام از همکاران جانباز به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداختند و مراسم با تقدیم لوح و عکس یادگاری به پایان رسید. 

 

انتهای پیام/


١٣:١١ - شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٣٩٩    /    تعداد نمایش : ١٨٣