صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل کمیته درون و برون سازمانی به مناسبت هفته ملی جوان در شبکه بهداشت شمیرانات

کمیته درون وبرون سازمانی هفته ملی جوان به همت واحد سلامت نوجوانان و جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت شمیرانات، این کمیته با حضور معاون بهداشتی شبکه و کارشناس مسوولان واحدهای ستادی وسازمان های برون بخشی (فرمانداری، اداره ورزش وجوانان و هلال احمر) تشکیل شد.

در ابتدای این نشست پس از ارائه گزارش عملکرد یکسال گذشته واحد سلامت نوجوانان و جوانان و مدارس، معاون بهداشتی شبکه بر همدلی و انسجام سازمان های مذکور در راستای تلاش برای جوانان و اثربخشی و کارایی فعالیت های برنامه ریزی شده بر اساس برنامه جامع عملیاتی تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: تفکر سازمانی فقط برنامه ریزی نیست بلکه کار سیستمی و حل مسئله و ارتقای بینش هاست که این بینش در فرایند اجتماعی به صورت همکاری نمود پیدا می کند. بنابراین همه ارکان و سازمان ها  باید برای دستیابی به این مهم تلاش کنند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت شمیرانات با اشاره به این مطلب که 43درصد جمعیت تحت پوشش شهرستان شمیرانات در سامانه سیب ثبت شده است تاکید کرد با کمک سازمانهای برون بخشی باید جمعیت بیشتری به شبکه معرفی شوند تا  درسامانه ثبت شده و از خدمات سطح یک بهره مند شوند.

در ادامه جلسه مذکور با اشاره به برگزاری سمینار نگاه جوانان به ازدواج سالم در حال تغییر است، در سال جاری بر همکاری نمایندگان ادارات شهرستان در این سمینار تاکید شد. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته واحدهای مختلف شبکه بهداشت و درمان شمیرانات نظیر واحد بیماریهای واگیر وغیر واگیر، تغذیه، سلامت روان، سفیر دانشجویی،دهان ودندان با برپایی غرفه در حاشیه سمینار مذکور به ارایه برنامه های آموزشی و معاینات رایگان برای جوانان خواهند پرداخت.

 در خاتمه جلسه مذکور مواردی نظیر تامین تجهیزات وملزومات ورپید تست HIVو غربالگری فشارخون وانجام تست قندخون در سمینار دانشکده بهداشت، معاینات دانشجویان دانشکده پیراپزشکی، معاینات سربازان کاخ نیاوران، معاینات دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی وپرسنل جوان جمعیت هلال احمر فرمانیه توسط واحد بیماریهای واگیر و غیر واگیر به تصویب رسید.

ارسال پیامک بهداشتی در کانال حمایت سلامت دانشگاه و کتاب راهنمای خودمراقبتی جوان توسط واحد آموزش بهداشت، تهیه رسانه های ازدواج، تغذیه، بهداشت روان و مشاوره توسط کارشناسان مراکز طالقانی، ازگل و امام زاده قاسم، هماهنگی با جمعیت هلال احمر فرمانیه ومعاینات پرسنل جوان توسط پایگاه دزاشیپ، هماهنگی برای انتقال یونیت متحرک دندانپزشکی برای انجام معاینات در محل سمینار، هماهنگی اصناف توسط کارشناس بهداشت محیط وآموزش توسط روانشناسان واحد سلامت روانی وپیشگیری از اعتیاد نیز از دیگر موارد تصویب شده در جلسه مذکور بود.

انتهای پیام/


١٠:١٧ - دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٥١٩    /    تعداد نمایش : ١٨٥