صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

#بهداشت و سلامت برای همه/دکتر عرشی: تغذیه رکنی مهم در حفظ و ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماریها

معاون امور بهداشتی دانشگاه با اشاره به نقش تغذیه در سلامت و پیشگیری از بیماریها بر هم جهت بودن فعالیتهای پژوهشی انستیتو تغذیه و معاونت بهداشتی در راستای حفظ و ارتقای امنیت غذایی جامعه تاکید کرد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، در دومین روز از هفته سلامت، دکتر شهنام عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه و دکترحسینی رییس انستیتو تغذیه در نشستی پیرامون نقش و اهمیت تغذیه در حفظ و ارتقای سلامتی و پیشگیری از بیماریها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارتقای سلامت جامعه مهمترین هدف حوزه بهداشت است

دکتر شهنام عرشی در این نشست با اشاره به این مطلب که ارتقای سلامت جامعه مهمترین هدف حوزه بهداشت است، گفت: تغذیه به عنوان یکی از ارکان مهم در حفظ و ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماریها، نقش بسیار مهمی در سیستم بهداشتی کشور دارد. بنابراین آگاهی حوزه بهداشت از طرحهای پژوهشی وتحقیقات تغذیه ای اجرا شده در این انستیتو یک ضرورت به شمار می آید.

معاون امور بهداشتی دانشگاه در ادامه سخنان خود بر اهمیت هم راستا بودن فعالیتهای پژوهشی انستیتو تغذیه و معاونت بهداشت دانشگاه در جهت حفظ و ارتقای امنیت غذایی و ایمنی غذایی جامعه تاکید کرد.

شهر دماوند؛ مرکز جامع سلامت در حوزه بیماری های غیرواگیر است

وی شهر دماوند را به عنوان مرکز جامع سلامت در حوزه بیماری های غیرواگیر معرفی کرد و افزود: این مرکز پتانسیل لازم برای انجام پروژه های تغذیه ای در راستای ارتقای سلامت جامعه را داراست.

در ادامه نشست دکتر هدایت حسینی رییس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به این که انتظار می رود طرحهای پژوهشی دانشگاه منجر به مرتفع شدن مشکلات مربوط به سلامتی شود اظهار امیدواری کرد همکاری بین انستیتو تغذیه و معاونت بهداشتی گام موثری در راستای ارتقای امنیت و ایمنی غذایی و سلامت جامعه باشد.

دکتر حسینی با اشاره به برنامه های در حال اجرا در این انستیتو گفت: به منظور کاربردی شدن نتایج تحقیقات، مرکز رشد انستیتو را راه اندازی کردیم که علاوه بر تولید محصولات سلامت محور، خدمات مشاوره ای تغذیه ای نیز ارائه می دهد.

در بخش دیگری از این نشست که با حضور دکتر عبدالهی رئیس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه، دکتر عموزاده مدیرشبکه بهداشت و درمان شمیرانات، دکتر ترکمن نژااد رئیس مرکز بهداشت شمال و دکتر فریدونفر رئیس مرکز بهداشت شرق، مدیران وکارشناسان معاونت امور بهداشتی و انستیتو تحقیقات تغذیه ای حضور داشتند، مدیران مراکز بهداشت در مورد امنیت و ایمنی غذایی به ارایه گزارش و مطالبی پرداختند.

در نهایت مقرر شد با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه، انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور  ومرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت اقدامات لازم در راستای کاهش بار بیماریهای غیرواگیر در شهر دماوند بعنوان یک الگوی کشوری انجام شده و نتایج آن در سطح کشور مورد استفاده قرار گیرد.

در خاتمه این نشست دکتر شهنام عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه و هیات همراه از بخشهای مختلف انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور نظیر آزمایشگاهها و مرکز پایلوت پلنت انستیتو بازدید کرد.

انتهای پیام/


٠٩:٤٠ - سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٨٣٦    /    تعداد نمایش : ١٨٩