صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آیین روپوش سفید دانشجویان پزشکی ورودی مهر 95 در دانشکده پزشکی

آیین روپوش سفید دانشجویان پزشکی ورودی مهر 95 چهارشنبه 12 تیرماه در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دانشکده پزشکی، در مراسم مذکور دکتر طبیبی رییس دانشکده پزشکی  دوران دانشجویی را فرصتی جدید در زندگی دانشجویان برشمرد و افزود: پس از یادگیری علوم پایه هنگام  ورود شما به عرصه بالین فرارسیده که مسوولیتی خطیر و مهم برای همه شما به شمار می آید.

 

وی در ادامه گفت: در بالین برای درمان بیمار علاوه بر تسلط بر دانش پزشکی باید مهارتهای زیادی را بیاموزید؛ ارتباط موثر با بیمار و همکاران، مهارت خوب گوش دادن و  صبر و سعه صدر از جمله مهارتهایی است که در این عرصه باید کسب کنید.

 

رئیس دانشکده با اشاره به اهمیت رعایت اخلاق حرفه ای در بالین بیمار از دانشجویان خواست با رعایت گفتار، رفتار و منش شایسته، پوشش مناسب و ... الگویی تمام عیار برای دیگران باشند.

 

دکتر طبیبی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که با تلاش روزافزون دانشجویان در راستای کسب دانش و مهارت در آینده شاهد فارغ التحصیلی پزشکانی حاذق از این دانشگاه باشیم که بعنوان یک حکیم برجسته از آنان یاد شود.

 

دکتر کلباسی عضو هیات علمی دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به مسوولیت دانشجویان پزشکی اظهار داشت: حرفه پزشکی همه عشق و علاقه است. هدف این حرفه بسیار مقدس است و تمامی افرادی که وارد این حرفه می شوند باید به آن با دیدگاه؛ صداقت، تخصص و انسانیت بنگرند.

 

وی با اشاره به وجود سه اصل مهم برای موفقیت دانشجویان پزشکی گفت: کسی در این حرفه موفق است که تخصص و سواد کافی داشته باشد، راستگویی و صداقت نیز از صفات اصلی پزشک است و باید در بالین بیمار رعایت کند و از دروغگویی پرهیز کند. همچنین بتواند اعتماد بیماران خود را جلب کرده، مشکلات و دردسرهای بیماران را شناخته و در رفع آنها کوشا باشد.

 

دکتر کلباسی در خاتمه سخنان خود از دانشجویان خواست نظم، انضباط و امانت داری را سرلوحه کار خود قرار داده و از تکنولوژی و امکانات موجود در ارتقای دانش و مهارت نهایت استفاده را ببرند.

 

در بخش دیگری از این مراسم دکتر کرامتی نیا معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده پزشکی ضمن تشکر از تلاشهای نمایندگان دانشجویان ورودی مهر 95 در برگزاری مراسم روپوش سفید، به صورت نمادین روپوش سفید پزشکی را بر تن یکی از دانشجویان پوشاند.

 

در این مراسم دکتر طبیبی رئیس دانشکده پزشکی، دکتر کرامتی نیا معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده، دکتر کلباسی عضو هیات علمی دانشگاه، جمعی از مسئولان دانشکده و دانشجویان ورودی مهر 95 حضور داشتند، شامل بخشهای  متنوعی از جمله نمایش کلیپ و اجرای موسیقی همراه بود.

انتهای پیام/

 

 


١١:١٤ - دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٨٠٢٤٨    /    تعداد نمایش : ٢١١