صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

وضعیت مداخلات سوء رفتار علیه کودکان استان تهران بررسی شد

نشست بررسی و تحلیل وضعیت مداخلات سوء رفتار علیه کودکان استان تهران با حضور صاحبنظران این حوزه در معانت امور بهداشتی دانشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت امور بهداشتی، این نشست با حضور روسای مراکز بهداشت، مدیران شبکه های بهداشت و درمان، نمایندگان سازمانهای آموزش و پرورش، صدا و سیما، پزشکی قانونی، بهزیستی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدرضا غفارزاده رزاقی رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی درخصوص اهداف این جلسه از جمله لزوم تدوین دستورالعمل پیشگیری از کودک آزاری توضیحاتی بیان کرد.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع کودک آزاری در جامعه اظهار امیدواری کرد با حمایت روسای مراکز و مدیران شبکه های بهداشت و درمان، فوکال پوینت و سازمانهای حامی، شاهد تحقق اهداف این برنامه و جلوگیری از بروز موارد کودک آزاری باشیم و کودکان و نونهالان همواره شاد و سالم زندگی کنند.

در ادامه نشست دکتر عباچی متخصص پزشکی اجتماعی و عضو هیئت علمی دانشگاه تاکید کرد: پس از تحلیل وضعیت کودک آزاری در استان تهران و با توجه به وضعیت موجود، می توانیم اقدامات موثری در راستای تدوین دستورالعمل پیشگیری از کودک آزاری انجام دهیم.

وی ضمن بیان مطالبی به بررسی و تحلیل وضعیت موجود پرداخت و درخصوص  علل کودک آزاری، مداخلات بیمارستانی و نقشه وضعیت مداخلات در سطح ملی توضیحاتی بیان کرد.

ارایه گزارش فوری موارد کودک آزاری توسط بیمارستانها به اورژانس اجتماعی، حوزه های رسانه و فضای مجازیاز دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

انتهای  پیام/

 

 


١١:٠٢ - چهارشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٤٥٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٠