صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مشاور صندوق جمعیت سازمان ملل متحد از مرکز خدمات جامع سلامت لواسان دانشگاه

مشاور صندوق جمعیت سازمان ملل متحد با هدف بررسی نیازهای جمعیت تحت پوشش شبکه های بهداشتی از خانه بهداشت سبو و مرکز خدمات جامع سلامت لواسان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بازدید کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، چهاردهم مهرماه دکتر جرج جرجی  از نحوه ارایه خدمات و آموزش های ویژه مادران، نوجوانان و جوانان از مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شبانه روزی لواسان و خانه بهداشت سبو از خانه های تحت پوشش این مرکز بازدید کرد.

 

وی هدف از این بازدید را بررسی نیازهای جمعیت تحت پوشش شبکه های بهداشتی  و برنامه ریزی دو سالانه سازمان ملل ذکر کرد و گفت: اجرای برنامه های آموزشی در سنین بلوغ نوجوانان، بررسی جمعیت مادران باردار در این منطقه  و در ادامه بررسی نحوه ارائه خدمات بهورزان در دستور کار قرار دارد.

 

بررسی علل مرگ و میر نوزادان، سقط جنین، چگونگی و تعداد مراقبت های پس از زایمان ، آموزش تنظیم خانواده، آموزش نحوه مراقبت از کودکان، ده گردشی و مراقبت های انجام شده توسط ماما و پزشک خانواده در هر ویزیت از دیگر مواردی بود که در این دوره از بازدیدهای نماینده جمعیت سازمان ملل متحد به آن پرداخته شد.

 

دکتر جرجی در ادامه ضمن بازدید از مرکز بهداشت پیامبر اکرم (ص) لواسان از واحدهای پزشک متخصص خانواده، بهداشت مدارس، کلاسهای آمادگی برای زایمان و بهداشت روان بازدید کرد.

 

وی در ادامه با حضور در واحد مدارس آموزش ها از نحوه معاینات و مراقبت های مقاطع مختلف تحصیلی بازدید و توصیه های لازم را ارایه داد.

 

بررسی نحوه ارایه خدمات واحد سلامت روان مراکز بهداشت یکی دیگر از مواردی  بود که  مشاور صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به بررسی آن پرداخت و با سیاست های مراکز آموزش های بهداشتی مربوط به جوانان و نوجوانان، مهارت فرزند پروری، نحوه آموزش به نوجوانان از سوی والدین، کنترل خشم، بلوغ، مهارت نه گفتن و در حوزه آموزش جوانان مباحث ازدواج، روابط پر خطر و مواد مخدر آشنا شد.

نماینده جمعیت سازمان ملل متحدد در خاتمه نحوه خدمات شبکه های جامع بهداشت و سلامتهمگانی ایران را بسیار مطلوب و در سطح رضایت بخشی توصیف کرد.

انتهای پیام/


١٤:٠٨ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٦٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٥