صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تاكيد رییس دانشگاه بر گسترش فعاليتهای برون مرزی مرکز تحقیقات علوم دارویی

دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه در بازدید از مرکز تحقیقات علوم دارویی بر گسترش فعالیتها به ویژه در حوزه بین الملل تاکید کرد.
 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه ضمن بازدید از مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه از نزدیک در جریان فعالیتها و دستاوردهای این مرکز قرار گرفت.


 

در این دیدار دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه پس از بررسی گزارش فعالیتهای این مرکز تحقیقاتی از تلاشهای همکاران تقدیر کرد و گسترش فعالیتها به ویژه ارتباطات برون مرزی را مورد تاکید قرار داد.


در ابتدای این دیدار که دکتر صدوقی معاون آموزشی، دکتر شهرامی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر بهادری معاون امور بهداشتی، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری، دکتر شریف کاشانی معاون بین الملل نیز حضور داشتند، دکتر سید فرشاد حسینی شیرازی رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی به ارایه گزارشی اجمالی از فعالیتها و عملکرد این مرکز پرداخت.


به گفته دکتر حسینی شیرازی این مرکز با انجام 88 پروژه تحقیقاتی و آموزشی در سطح ملی و بین المللی جزو فعال ترین مراکز تحقیقاتی دانشگاه محسوب می شود.


تولید دوره های آموزشی مجازی به زبان های مختلف(انگلیسی، فارسی، عربی، ایتالیایی و...)، انتشار مجله علمی انگلیسی زبان (International Pharmacy Acta (IPA، چاپ کتب درسی و آموزش همگانی با شابک اختصاصی برخی از اقدامات مطرح شده در این گزارش بود.


دکتر حسینی شیرازی فعالیت این مرکز در حوزه دانشجویی را منحصر بفرد برشمرد و گفت: کمیته دانشجویی مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه از سال 1396 فعالیت خود را در حوزه های پژوهشی، آموزشی، فیلم سازی و فوق برنامه آغاز کرده و این فعالیتها به همت دانشجویان به صورت چشمگیر افزایش یافته است.


رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه با اشاره به تشکیل یک شبکه ملی دانشجویی اظهار داشت: این فعالیتهای دانشجویی موجب افزایش ارتباطات دانشجویان با سایر دانشکده های داروسازی کشور و تشکیل یک شبکه دانشجویی ملی شده است.


وی برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف، ژورنال کلاب در سطح دانشجویی، گپ علمی، همکاری در برگزاری کنگره بین المللی داروسازی نوین، اجرای مگاپروژه های تحقیقاتی و... را از جمله اقدامات این کمیته ذکر کرد.


انجام هماهنگی با روسای دانشکده های داروسازی، تعیین رابط دانشکده ها با این کمیته دانشجویی، انعقاد تفاهم نامه با 10 دانشکده داروسازی کشور، فعالیت نماینده کمیته دانشجویی مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه در تمامی دانشکده های مذکور را از دیگر فعالیتهای کمیته مذکور بود.


به گفته دکتر حسینی شیرازی فعالیتهای برون مرکزی این شبکه ملی با نام اختصاری (IPharmS (Iran Pharmacy Students فعالیت می کند و از طریق پایگاه اطلاع رسانی  www.IPharmS.ir  و www.IPharmS.sbmu.ac.ir  قابل دسترسی است.


وی از فعالیتهای برون مرزی آیفارمز به عقد تفاهمنامه با انجمن های دانشجویی کشورهای قزاقستان، روسیه و عراق در زمینه فعالیتهای پژوهشی، آموزشی، تبادل دانشجو و فوق برنامه اشاره کرد که در اولین فعالیت برون مرزی  10 پروژه تحقیقاتی مشترک را با دانشگاه ملی علوم پزشکی قزاقستان در آلماتی آغاز کرده است.


دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه نیز در نشست مذکور ضمن بیان توضیحاتی درخصوص دستاوردهای این مرکز تحقیقاتی از تلاشهای همکاران این مرکز تقدیر کرد.


انتهای پیام/

 


١١:١٨ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٠٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٨٨