صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران اعلام شد

 آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران 17 بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و 31 دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار می شود.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت درمان، آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، ایران، اراک، ارومیه، اردبیل، اصفهان، اهواز، ایلام، بندرعباس، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بوشهر، تبریز، گیلان، زاهدان، سمنان، کردستان، شیراز،شهرکرد، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مشهد، همدان، یاسوج، زنجان، مازندران و یزد برگزار می شود.

 

 

داوطلبان می‌توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir از  ۳ تا ۱۳آذر  ۹۸نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

 

همه داوطلبان دارای دانشنامه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پرستاری و داوطلبان دارای گواهی فراغت از تحصیل از دانشگاه محل تحصیل خود، می توانند در این آزمون شرکت کنند.

 

همچنین برای تمامی فارغ التحصیلان رشته پرستاری 1396 به بعد نیز صدور گواهینامه صلاحیت حرفه ای از طریق آزمون امکان پذیر است.

 

فارغ التحصیلان سال های قبل از 1396، متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات مشاوره و مراقبت های پرستاری در منزل، متقاضیان ارائه مدرک صلاحیت حرفه ای به خارج از کشور که امتیاز آموزشی آنها به حد نضاب نرسیده است می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

 

مدارک تحصیلی داوطلبان خارج از کشور باید به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

 

سایر فارغ التحصیلان سال های قبل از سال 1396 که امتیاز آموزشی آنها به حد نصاب رسیده است در فازهای بعدی که توسط معاونت پرستاری وزارت بهداشت اعلام می شود نسبت به دریافت گواهینامه مذکور اقدام کنند.

 

داوطلبان صرف‌نظر از دانشگاه محل تحصیل، می‌توانند هر یک از حوزه‌های ذکر شده را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب کنند. منابع آزمون در علاوه بر سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در صفحه اداره پرستاری قابل مشاهده است.

 

شرایط، ضوابط و مدارک مربوط به آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران را اینجا مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/


٠٩:٠٢ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٥٥٤