صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

شورای صنفي دانشجویان بازویی قدرتمند برای مدیریت دانشگاه است

دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه عصر روز شنبه 9 آذرماه با دبیران شورای صنفی دانشجویی دانشکده ها و خوابگاهها دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، در این نشست که دکتر محمود خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و جمعی از مدیران حوزه دانشجویی نیز حضور داشتند، دانشجویان به بیان دغدغه ها، نگرانی ها و مطالبات خود پرداختند و رییس دانشگاه نیز ضمن استماع سخنان آنان به ارایه توصیه ها و رهنمودهایی برای رفع مشکلات و دغدغه های آنان پرداخت.

 

دکتر زالی در این نشست شورای صنفی دانشجویی را یک فرصت برشمرد و افزود:  در فضای مدیریتی نوین بدون توجه به صاحبان فرایند نمی توان مدیریت کرد و این یک خطای بزرگ مدیریتی است. کسانی که در متن فرایند و یا خط مقدم دریافت خدمات هستند اگر نظراتشان منظور نشود موفقیتی حاصل نمی شود و با این دیدگاه شورای صنفی یک فرصت به شمار می آید.

 

رییس دانشگاه جمع های دانشجویی را زلال، خودجوش و دلسوز برشمرد و دانشجو را دغدغه مند و بدون حاشیه عنوان کرد و گفت: احساس من این است که در جمع شما عزیزان این بلوغ حاصل شده است و من به این جمع اعتماد دارم.

 

 دکتر زالی با تاکید بر ضرورت تعامل دوطرفه افزود: این شورای دانشجویی می تواند بازویی قدرتمند برای ما باشد، بنابراین باید  تعامل دوطرفه داشته باشیم تا از نظرات شما در راستای بهبود وضعیت بهره مند شویم. خوشبختانه این تعامل در قالب برگزاری این جلسات شکل گرفته و تکامل می یابد.

 

وی افزود:  البته در برخی موضوعات نیازمند بررسی جامع تر برای دستیابی به راهکارهای مناسب هستیم  و این موضوعات در کمیته های مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد.

 

رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص پروژه تجمیع دانشکده ها و ایجاد پردیس دانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی و اقدامات و پیگیری های صورت گرفته توضیحاتی را برای دانشجویان بیان کرد.

 

وی المپیاد ورزشی دانشجویی را بحثی مهم و جدی خواند ومدال آوری در این المپیادها را مایه اعتبار دانشگاه برشمرد و بر ضرورت هر چه سریعتر آماده سازی تیم های دانشجویی برای اعزام به این المپیاد تاکید کرد.

 

بازنگری واگذاری بخشهای آموزشی مراکز درمانی، نظارت بر جذب دانشجویان خارجی، افزایش پنهای باند اینترنت خوابگاهها، استفاده از ظرفیتهای شهر ورامین برای کاهش مشکلات دانشجویان مجتمع عالی سلامت ورامین، برخی دیگر از نکات مطرح شده توسط ریاست دانشگاه در این نشست بود.

 

دکتر خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در این نشست ضمن بیان سخنانی شورای صنفی دانشجویان را بازوان معاونت دانشجویی و فرهنگی برشمرد و با اشاره به شرایط موجود خاطرنشان کرد که در حد بضاعت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و مسایل دانشجویان به کار خواهد بست.

 

سپس دبیران شورای صنفی دانشجویان ضمن تقدیر از برگزاری این نشست با حضور ریاست دانشگاه به بیان دغدغه ها و مطالبات خود پرداختند که از آن جمله می توان به پراکندگی خوابگاهها، مشکلات ایاب و ذهاب و تغذیه، نظارت بر خصوصی سازی بخشهای آموزشی بیمارستانها، بهسازی پاویونها، افزایش امکانات و تسهیلات رفاهی دانشجویان، نظارت بر عملکرد آموزشی اساتید و اعضای هیات علمی ، افزایش پهنای باند اینترنت در دانشکده ها و خوابگاهها، نظارت بر تجهیز امکانات ورزشی خوابگاهها، آماده سازی تیم های دانشجویی برای المپیادهای ورزشی، انعقاد قرار داد با باشگاههای بیرون از دانشگاه اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

 


١٨:٥٧ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٦٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٤