صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان 15 خرداد بازدید کرد

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان 15 خرداد بازدید کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر قاسم جان بابایی امروز شنبه، ضمن بازدید از بیمارستان 15 خرداد و دیدار با جراحان و اعضای هیئت علمی گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه، اظهار کرد: اعتبار بخشی متناسب با رشته ها، تخصص ها و ماهیت بیمارستان های مختلف باید تغییر یابد.

 

وی ضمن اعلام همکاری و پشتیبانی وزرات بهداشت از ریاست دانشگاه، خطاب به اعضای هیئت علمی گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه گفت: سعی در ایجاد فضایی داریم که امکان ورود شما متخصصان در ارایه خدمت و سیاست گذاری فراهم شود.

 

معاون درمان وزارت بهداشت  با اشاره به اینکه در دنیا داده های مربوط به اتفاقات مهم به درستی ثبت می شود، بر اهمیت نظام و ساختار ثبت داده ها تاکید کرد.

 

وی با اشاره به استانداردهای یک ساختار مناسب درمانی، افزود: شاخص های خروجی و نتایج پروسه های درمانی در این رشته تخصصی باید توسط شما متخصصان تعیین و تدوین شود.

 

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: باید با تلاش های متوالی به خروجی های استاندارد و اعتبار بخشی مدون برسیم تا بر اساس آن بتوانیم تعریف درستی از مراکز تک تخصصی برای این رشته { جراحی پلاستیک و ترمیمی} داشته باشیم.

 

دکتر جان بابایی در پایان تاکید کرد: در بحث نظارت بر درمان های غیر استاندارد جراحی پلاستیک نیازمند همراهی سایر نهادهای نظارتی و رسانه ای هستیم.

 

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از پیگیری های دکتر جان بابایی که برای دومین بار برای پیگیری های مصوبات قبلی از بیمارستان 15 خرداد بازدید کرد، اظهار کرد: این مرکز جنبه ریفرال پیدا کرده است و بیمارهای پیچیده از سراسر کشور در اینجا درمان می شوند.

 

وی با بیان اینکه این بیمارستان از پیشتازان حوزه جراحی پلاستیک و جراحی دست و میکروسکوپیک است، ادامه داد: با توجه به نیاز مراجعان به خدمات تخصصی و خاص، این بیمارستان اورژانس بسیار فعالی دارد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: دانشگاه خواستار توسعه بخش های درمانی، تحقیقاتی و همچنین نوسازی بنای این مرکز است.

 

دکتر زالی با بیان اینکه این مرکز از نظر شاخص های ارایه خدمات تخصصی درمانی در سطح دانشگاه بسیار مطلوب است، گفت: پروژه مشترک با مرکز همکاری های تحول و پیشرفت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است که بر اساس آن پروژه بیمارستان هوشمند در مرکز ۱۵ خرداد پیاده سازی خواهد شد.

 

وی با تاکید بر اهمیت نیازمندی های تجهیزاتی این بیمارستان، یادآور شد: این مرکز یکی از مراکز بسیار حساس و مهم در پشتیبانی از اتفاقات خاص سوختگی نظیر چهارشنبه سوری است.

 

دکتر مسعود یاوری رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی 15 خرداد نیز در ادامه این جلسه ضمن به معرفی تاریخچه و خدمات این بیمارستان، به بیان برنامه ها و نیازهای این مرکز در حوزه های محتلف پرداخت.

 

دربخش دیگری از این جلسه اعضای هیئت علمی و جراحان این مرکز به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

 

انتهای پیام/


کدخبرنگار:7705م.ش


١٣:٣٥ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٢٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٣٨