صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نظارت بر توزیع داروهای وارداتی و خاص الزامی است

در جلسه قرارگاه دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی استان تهران ضرورت نظارت بر توزیع داروهای وارداتی و خاص و همچنین برخورد مناسب با بیماران در داروخانه ها  مورد تاکید قرار گرفت.
 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت غذا و دارو، ششمین جلسه قرارگاه دارو تجهیزات مصرفی پزشکی استان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.


این جلسه با حضور دکتر محمد رضا شانه ساز  معاون وزیر و رئیس سازمان غذا ودارو، دکترغلامحسین مهرعلیان مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی برگزار شد.


در این نشست که معاونان درمان، غذا و دارو و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها، نمایندگان استانداری تهران، سازمان های بیمه گر، نظام پزشکی، انجمن داروسازان تهران و شورای عالی بیمه نیز حضور داشتند، در خصوص مشکلات موجود در زمینه کمبود دارو و لوازم پزشکی، بازپرداخت مطالبات دانشگاه ها از سازمانهای بیمه گر و کسورات مربوطه در سطح سه دانشگاه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.


ریشه یابی و ارایه راهکارهای عملیاتی موثر و سریع برای رفع کمبودهای موجود، ارایه گزارش دانشگاه ها درخصوص تفکیک حساب های دارو و لوازم (پیرو بخشنامه وزارت بهداشت)، نظارت و کنترل بیشتر بر فرآیند توزیع، سهمیه بندی داروهای وارداتی و خاص از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه بود.


در نشست مذکور پس از بحث و تبادل نظر اعضا مصوباتی به تصویب رسید که نظارت بر عملکرد صحیح شرکت های توزیعی، همکاری تنگاتنگ دانشگاه های استان تهران با اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت یکی از مصوبات مهم این نشست بود که با هدف رفع کمبود تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی بیمارستانی به تصویب رسید.


همچنین در این جلسه موضوع نظارت بیشتر بر فعالیت داروخانه ها و پاسخ دهی مناسب به بیماران در سطح داروخانه های شهری به عنوان مهمترین اقدامات مورد نیاز توسط اعضا تصویب شد.


در پایان نشست مذکور به منظور دستیابی بهینه و هدفمند بیماران به داروهای مورد نیاز با شرکت های توزیع کننده در صورت عدم رعایت الگوی توزیع ابلاغ شده از سوی دانشگاهها تاکید شد اقدام قانونی و هماهنگی توسط سه دانشگاه با همکاری سازمان غذا و دارو انجام پذیرد.


جلسات قرارگاه دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی استان تهران به صورت منظم و دوره ای به میزبانی دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی برگزار می شود.


انتهای پیام/


کدخبرنگار: 7700 س.ع

  


١٣:٠٨ - يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٢٩٨    /    تعداد نمایش : ٣٢٦